Žiemos šventė

Vasario 21–25 d. Šiaulių lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko „Žiemos šventė“. Kadangi už lango nematyti sniego, buvo pasitelkta žiemos olimpinių žaidynių idėja. Grupių vaikams buvo siūlomos įvairios veiklos: pasigaminti slides, atlikti mankštą, paslėpta olimpiniuose žieduose, pasigaminti netikro sniego, žaisti sniego karą ir dar kitokių veiklų. Veiklos buvo orientuojamos į vaikus, kad jie turėtų galimybę pajudėti, išbandyti save.

 

Auklėtojos ir vaikai išties buvo kūrybingi ir pasigamino slides, kuriomis grupėje surengė slalomą. Vis gražėjantis oras ir dažniau šviečianti saulė pakvietė į lauką pasimankštinti pagal olimpiniuose žieduose slepiamas užduotis. Neapsieita ir be mąstymo mokyklos elementų, STEAM iššūkių. Vaikai gebėjo pasidaryti sniego, naudodami krakmolą ir aliejų, konstravo tramplinų trasas iš „Lego“. O kur dar sniego gniūžčių karas. Savaitę vainikavo „Kahoot“ žaidimas, kurio metu vaikai turėjo galimybę pasitikrinti žinias apie žiemos olimpiadą. Jaunesniųjų grupių vaikai suko olimpinį ratą ir atliko įvairias užduotis.

 

Po „Kahoot“ žaidimo vaikai vaišinosi sniego baltumo želė tortais, taip paminėdami kalendorinės žiemos paskutines dienas. Organizuodami netradicinius renginius turime galimybę ir patys tobulėti, ieškoti būdų ir alternatyvų renginių organizavimui ir įgyvendinimui. Taip šiais metais buvo paminėta žiemos šventė. Kitaip, bet tikrai smagiai.

 

Renginį organizavo Lina Lesniauskienė, Inga Šimkutė-Karalevičienė, Jurgita Motiejaitienė.

 

Šiaulių l.-d. „Pasaka“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.