Vokiečių kalbos savaitė Kauno r. Piliuonos gimnazijoje

Virginija Mikšaitė
,
mokytoja

Spalio 22–26 d. Lietuvos šalies mokyklose vyko Vokiečių kalbos dienos „O kaip vokiškai?“. Ar žinojote, kad vokiečių kalba – viena svarbiausių verslo kalbų Europos Sąjungoje? O gal girdėjote, kad studijos Vokietijoje nemokamos ir kad daugiausia turistų sulaukiame būtent iš Vokietijos? Pasak Vokiečių kalbos dienų organizatorių, vokiečių kalbos žinios svarbios stiprinant Lietuvos ir Vokietijos ryšius. Per 25-erius metus, po Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo, šalys tapo svarbiomis partnerėmis ekonomikos srityje, vyksta akademiniai mainai, plėtojamas turizmas.

 

Vokiečių kalba pagerbta ir Kauno r. Piliuonos gimnazijoje. Vokiečių kalbos būrelio mokinės pristatė medžių lapų herbariumą, kuriame lapų pavadinimai buvo surašyti lietuvių ir vokiečių kalbomis. Labai smagu, kad kuriant herbariumą dalyvavo ne tik būrelio vadovė, mokinės, bet didelį indėlį įnešė ir viešnia, 8 klasės mokinės Justinos mama. Po sėkmingų veiklų galime pasidžiaugti nuveiktais darbais.

Taip pat svarbu paminėti, kad Vokiečių kalbos dienų himną kūrė grupė „Skamp“. Smagaus žiūrėjimo ir klausymosi – www.youtube.com/chanel/UCLogxuygX5PCbcOO1XdSTbA.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.