Visi skirtingi, bet stiprūs kartu

Lina Sakienė
,
Telšių l.-d. „Eglutė“ vyresnioji logopedė

Telšių lopšelio-darželio „Eglutė“ pedagogai aktyviai dalyvauja Lietuvos tautinio olimpinio komiteto veiklose „Olimpinė karta“. Šiais metais parengtas projektas „Fizinės veiklos poreikis vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių“. Šiuo olimpiniu projektu buvo siekiama įtraukti ikimokyklinio amžiaus ugdytinius į sporto, šviečiamąją veiklą formuojant visapusišką asmenybę. Taip pat populiarinti olimpines idėjas, formuoti teigiamą požiūrį į sportą, tenkinti prigimtinį vaikų judėjimo poreikį ir tobulinti sensorinę integraciją per užsiėmimus.

 

Vykdant projekto veiklas vaikams labiausiai įsiminė draugiškos varžytuvės „Visi skirtingi, bet stiprūs kartu“, į kurias pakvietėme Telšių „Ateities“ progimnazijos pirmokus ir jų mokytoją. Numatę saulėtą penktadienio dieną, su „Kiškučių“ grupės vaikais, priešmokyklinio ugdymo pedagogėmis Otilija Sidaravičiūte, Reda Mikniene ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Simona Zableckiene keliavome į progimnazijos stadioną pasiruošę draugiškoms rungtynėms. Susitikus su pirmokais pirmiausia vyko trumpas abiejų komandų prisistatymas. Vėliau „Ateities“ progimnazijos mokinių prezidentūros komanda visus pakvietė į įdomią mankštą. Kai abi komandos buvo pasiruošusios, pedagogės supažindino vaikus su rungtimis ir jų atlikimo technika. Per žaidynes mažieji sportininkai savo jėgas išbandė individualiose rungtyse, vėliau aktyviai varžėsi ir komandiniuose žaidimuose. Po draugiškų rungtynių vaikų laukė apdovanojimai ir staigmena – žaidimas su milžiniško dydžio kamuoliu.

 

Džiugu, kad draugiškose varžytuvėse jautėsi ugdytinių pagarba, kilnus elgesys su specialiųjų poreikių vaikais ir didelis džiaugsmas dėl įdėtų pastangų dalyvaujant įvairiose olimpinėse rungtyse. Smagu, kad žaidynės suteikė daug gerų emocijų, naujos patirties, drauge ugdė fizinius, bendravimo ir bendradarbiavimo gebėjimus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.