Virtuali draugystė Alytus – Varėna

Rimutė Tankevičienė
,
Alytaus l.-d. „Šaltinėlis“  ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Dalyvaujant projekte „Inovacijos vaikų darželyje“ tarp Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ bendruomenės ir kitų Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų užsimezgė keletas prasmingų virtualių draugysčių. Viena iš jų – su Varėnos lopšelio-darželio „Pasaka“ bendruomene. Abiejų įstaigų priešmokyklinukai jau ne kartą dalyvavo įvairiose  virtualiose viktorinose. Šįkart, minint Atšvaitų dieną, bendryste dalijosi Alytaus lopšelio-darželio „Šaltinėlis“ „Bitučių“ grupė (mokytojos R. Tankevičienė, L. Mikelionienė, R. Vokietaitienė) ir Varėnos lopšelio-darželio „Pasaka“ „Boružėlių“ grupė (mokytojos N. Juočienė, A. Rimkuvienė, V. Žilinskienė). Abi grupės ėmėsi kartu dalyvauti Respublikiniame ikimokyklinio amžiaus vaikų interaktyvaus saugaus eismo projekte „Eismo abėcėlė 2021“, kurio tikslas – ugdyti vaikų saugaus elgesio kultūrą, atsakomybės suvokimą kelyje bei saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

 

Projekto metu vaikai prisiminė kelių eismo taisykles, mokėsi pažinti kelio ženklus, šviesoforo spalvas, žiūrėjo saugaus eismo pamokėles, mokėsi eilėraščių, dainų, bandė įminti mįsles, žaidė naratyvinius žaidimus. Surengtos išvykos į artimiausias gatves – vaikai stebėjo šviesoforo darbą, visų eismo dalyvių veiksmus gatvėse, sankryžose. Kita tema – atšvaitai. Vaikai aiškinosi atšvaitų reikšmę, jų naudojimo reikalingumą bei taisyklingą nešiojimą. Surengta jau turimų atšvaitų paroda, taip pat buvo kuriami, piešiami svajonių atšvaitai. Į projekto veiklas buvo įtraukti ir tėveliai – važiuojant transporto priemonėmis, buvo prašoma atkreipti dėmesį į matomus kelio ženklus, paaiškinti vaikams, kam jie reikalingi kelyje. Įgyvendinant STEAM iššūkį, vaikai projektavo automobilių kelius, aikšteles.

 

Baigiamajam projekto akordui Varėnos lopšelis-darželis „Pasaka“ pakvietė bendraamžius į konferenciją, vykusią „Zoom“ programoje. Konferencijoje dalyvavo ir Alytaus apskrities VPK Veiklos skyriaus tyrėja bendruomenės pareigūnė Laura Svolkinaitė, kuri padėjo mažiesiems atsakyti į keblesnius klausimus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.