Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija pristato projektą jaunimui „Artišokas“

„Artišoko“ idėja kilo iš būtinybės atsigręžti į šiuolaikinio jaunimo kokybiško neformalaus kūrybinio užimtumo, kūrybiško verslumo ugdymo ir kūrybiškumo skatinimo būtinybę Lietuvoje.

Projektas „Artišokas“ – tai alternatyvūs kūrybos vakarai, susitikimai, pokalbiai, kūrybinės dirbtuvės, skirtos Lietuvos jaunimui (rekomenduojame 15–18 m.), skatinančios verslumą, idėjų generaciją, motyvuojančios, raminančios ir ugdančios kūrybiškumą. Visi šie segmentai yra būtini siekiant būti konkurencingam šiandieninėje visuomenėje, kur jaunas žmogus dažnai jaučiasi sutrikęs, nemotyvuotas ir nežinantis ko griebtis.

 

Siekiame, kad projekto veiklos būtų tarpdiscipliniškos, aktualios jaunimui, skatinančios verslumą, įtraukiančios, nesukeliančios papildomos įtampos, o priešingai – raminančios ir suteikiančios pasitikėjimą savo jėgomis. Per kūrybines dirbtuves bus aiškinamasi, kokie yra vizualinės komunikacijos principai, kompozicijos dėsniai, mokomasi dirbti komandoje, pastabumo, atvirumo, viešo kalbėjimo subtilybių, kūrybos pagrindų, piešiama, tapoma, dalyvaujama grafikos dirbtuvėse ir pan.

 

Į projekto veiklas siekiame įtraukti kuo įvairesnių specialybių įkvepiančius menininkus, pedagogus, jaunus kūrėjus ir aktorius (tekstilės, grafikos, dizaino, dailės, medijų meno, šokio meno, dailės terapijos, verslo atstovus, muzikantus ir kt.), kurie novatoriškomis priemonėmis ir šiuolaikinėmis edukacijomis, savo sėkmės istorijomis skatintų jaunimą atskleisti vidines emocijas, pajusti kūrybos naudą ir kūrybiškumą pritaikyti kasdienėse situacijose.

 

Per projektą bus surengta 20 panašaus pobūdžio susitikimų-kūrybinių dirbtuvių. Projektą užbaigs paroda ekspozicijų salėje „Vieno kūrinio kampas“, kurioje bus eksponuojami per susitikimus-kūrybines dirbtuves sukurti darbai ir nuotraukų medžiaga, vaizduojanti veiklų procesą. Paroda bus organizuojama siekiant įkvėpti kitus sekti mūsų geros praktikos pavyzdžiu.

 

Visos veiklos NEMOKAMOS! Į veiklas prašome registruotis telefonu +370 645 17 130 arba el. paštu vaikujaunimogalerija@gmail.com.

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto vadovė Justina Gražytė, koordinatorė Dovilė Stasiulytė.

 

VEIKLŲ TVARKARAŠTIS:

SPALIO 16 / 17 d.

antradienis 14.00 val. / trečiadienis 17.00 val.

Pojūčių teatras

Savęs emocinio pažinimo per penkias jusles kūrybiniai užsiėmimai.

 

SPALIO 18 d., ketvirtadienis, 17.00 val.

Onė Maldžiūnaitė, Justė Kondratė, sesės drabužių dizainerės, drabužių studijos „Šarka“ įkūrėjos

„Antras drabužių gyvenimas“

Drabužių dizaino kūrybinės dirbtuvės.

(su savimi atsineškite džinsus, kurių jau nebedėvite)

 

SPALIO 19, penktadienis, 18.00 val.

Austėja Juodkaitė, muzikos pedagogė, muzikos terapeutė

Ekspresyviosios muzikos terapijos patyrimo užsiėmimai.

 

SPALIO 20 d., šeštadienis, 18.00 val.

Justina Gražytė ir Dovilė Stasiulytė

„Grafinis identitetas“

Vizualinės komunikacijos dirbtuvės.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.