Vilniaus universitetas ir Vilniaus kolegija stiprina partnerystę

Vilniaus universiteto nuotrauka

 

Vilniaus universitetas (VU) ir Vilniaus kolegija šią savaitę pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo mokytojų rengimo srityje. Juo ketinama sutelkti dviejų aukštųjų mokyklų pajėgas siekiant kokybiško ir šalies poreikius atliepiančio pedagogų rengimo ir ugdymo Vilniaus mieste.

 

Norint užtikrinti pedagogikos studijų kokybę ir orientuojantis į šios profesijos prestižo didinimą, naujos kartos mokytojų rengimas VU bus grindžiamas naujos mokymo metodikos ir priemonių diegimu bei tarptautinio lygio pedagogikos mokslinių tyrimų vykdymu.

 

„Rengiant ateities mokytojus itin svarbiu veiksniu taps stipriausių mokslininkų dalyvavimas. Įgyvendindami modernų pedagogų rengimo modelį pasitelkėme tarptautinių ekspertų rekomendacijas, sėkmingiausią užsienio patirtį ir stipriausias pajėgas Lietuvoje. Be to, sujungdami didžiausią mokslinę ir praktinę patirtį, užtikrinsime aukščiausią mokytojų rengimo standartą ir sudarysime sąlygas nuolat tobulinti jų kompetencijas“, – teigė VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

 

Nuo šiol VU ir Vilniaus kolegija ketina veiksmingai panaudoti abiejų institucijų turimą pedagogikos studijų patirtį ir infrastruktūrą stiprindami pedagogikos studijų kokybę, inicijuoti ir vykdyti mokslinius vaikystės pedagogikos tyrimus.

„Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas pedagogų rengimo procese dalyvauja jau 70 metų, bet mums didelė garbė daryti tai su Vilniaus universitetu. Tikiu, kad rasime būdų, kaip papildyti vienam kitą šioje šiandien labai svarbioje srityje“, – sakė Vilniaus kolegijos direktorius doc. dr. Gintautas Bražiūnas.

 

Įgyvendindamas naująjį mokytojų rengimo modelį VU jau nuo 2018 m. rugsėjo ketina siūlyti būsimiems pirmakursiams naujas pedagogikos studijų programas – vaikystės pedagogikos (su ikimokyklinio ir pradinio ugdymo specializacijomis) ir gamtamokslio ugdymo (su chemijos, fizikos arba biologijos dalykinėmis specializacijomis).

Planuojama rengti ir daugiau pedagogų ugdymo programų. Ateityje ketinama pristatyti matematinio ir informatinio, humanitarinio, socialinio, muzikos ir scenos menų, dailės ir technologijų ugdymo programas.

 

Parengta pagal Vilniaus universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.