Vasaros poilsio stovykla „Augu sveikas 2023“

Asta Startienė, Inga Grinienė
,
stovyklos vadovės

Vos skambutis pakvietė vasarą, Kuršėnų Daugėlių progimnazijos pradinukai (kaip ir kasmet) susirinko į dienos poilsio stovyklą „Augu sveikas 2023“. Mokykla priklauso Lietuvos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui ir didelį dėmesį skiria mokinių sveikos gyvensenos stiprinimui. Tad ir stovyklos tikslas – siekti, kad vaikai aktyviai ir turiningai leistų laisvalaikį, kuo daugiau judėtų ir būtų atitraukti nuo mobiliųjų įrenginių.

 

Visą savaitę stovyklautojų laukdavo naujos ir įdomios veiklos, ekskursijos. Pirmąją stovyklos dieną visi buvo suskirstyti į keturis būrius po 12–13 narių. Kiekvienam būriui vadovavo savanorės 7–8 klasių mergaitės, tad kartu galvojo savo būrio pavadinimą, šūkį, prisistatymą. Vaikai skaitė priesaiką prie ąžuolo,  kai buvo įteikti stovyklautojo pažymėjimai, tik tada jie tapo pilnateisiais stovyklos dalyviais. Stovykloje vyko madų ir talentų šou, piešimas ant asfalto, futbolo varžybos, lego miesto statyba, orientacinės varžybos „Surask visas būrio vėliavas“. Kiekvieną dieną vaikai žaidė judriuosius žaidimus.

 

 

Šiais metais stovyklautojams suorganizavome net tris išvykas. Šiauliuose žiūrėjome kino filmą, pramogavome prie Talkšos ežero. Palangoje kopėme į Birutės kalną, grožėjomės botanikos sodu ir grafo F. Tiškevičiaus rūmais. O kiek džiaugsmo suteikė ošianti Baltijos jūra, šokinėjimas per bangas… Nors ir sušlapome, bet įveikėme trijų kilometrų trasą pajūriu iki Palangos tilto. Vaikai pamatė, kokia nepakartojama Žemaitija: Telšiuose keliavome Masčio ežero pakrante, aplankėme ir Šatrijos kalną… Tad kiekvieną dieną nueidavome po 10–15 tūkstančių žingsnių. Didžiavomės, kad mūsų tikslas (stovyklauti tik aktyviai!) įveiktas su kaupu.

 

Už galimybę aktyviai keliauti, pažinti savo gimtąjį kraštą esame dėkingi Šiaulių rajono savivaldybei, suteikusiai finansinę paramą mūsų projektui „Augu sveikas 2023“. Tikimės, kad ir kitais metais galėsime mokiniams pasiūlyti nors ir trumpą, bet prasmingą ir aktyvų poilsį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.