„Varpo“ gimtadienis!

Paskutinę rugsėjo savaitę Šakių „Varpo“ mokykla šventė savo gimtadienį. Jau pirmadienį miestelio gatvėse aidėjo: „Ei, varpiečiai! Viens, du, trys! Žengia mūs šaunus būrys!..“ Taip skandavo linksmi ir smagiai nusiteikę mokyklos pradinukai. Jie tą dieną sprendė kryžiažodžius, rašė sveikinimus, kūrė piešinius mokyklai, o sugužėję į Iškilmių aikštę balionais papuošė didįjį Varpą ir išklausė direktoriaus sveikinimą.

 

Nuo antradienio iki ketvirtadienio įvairių klasių mokiniai, mokytojai ir iš kitur atvykę menininkai kūrė meną. Kas piešė, kas lipdė, kas klijavo… Dabar vaikštant po mokyklą išties yra kur akį paganyti.

 

Visą savaitę trukusią šventę vainikavo amfiteatro, įkurto prie mokyklos, atidarymas. Jau daugiau kaip dešimt metų „Varpo“ dramos studija kiekvieną pavasarį keliauja į Siciliją, kur dalyvauja antikinių spektaklių festivalyje, tad nenuostabu, kad naujai išbetonuota vieta, skirta ne tik vaidinimams, bet ir kitai veiklai, buvo pavadinta Palazzolo Acreide. Rugsėjo 28 d. čia susirinko ir mokyklos bendruomenė, ir garbingi svečiai, ir esami bei buvę aktoriai. Amfiteatro atidarymas buvo paskelbtas pakėlus tris kaukes, dengiančias QR kodą, kurį nuskenavus telefono programėle galima patekti į „Varpo“ mokyklos interneto puslapį. Padėkojus tiems, kurie kažkada į galvą šovusią idėją pavertė realybe, amfiteatro scena atgijo – vieni žmonės keitė kitus: sveikinimai pynėsi su prisiminimais, džiugesys – su nostalgija. Smagu, kai mokykla savo gimtadienį švenčia su tokia gausybe svečių.

 

Šakių „Varpo“ mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.