„Vaikų kūrybos klėtelė“

Ligita Narutavičienė
,
Mažeikių l.-d. „Gintarėlis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ logopedės Sonatos Sokolovienės iniciatyva organizuotas respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projektas „Vaikų kūrybos klėtelė“. Logopedės teigimu, vaikystė – pats gražiausias ir svarbiausias vaiko kalbos, pažinimo, socialinių, meninių, fizinių, emocinių įgūdžių ugdymo laikotarpis. Pasakos yra neatsiejama vaikystės dalis, nes jos padeda žengti pirmuosius žingsnius į nežinomą, nenuspėjamą žinių, atradimų ir kalbos ugdymo pasaulį.

 

Aš, direktorės pavaduotoja ugdymui Ligita Narutavičienė, koordinavau šį projektą. Projektu siekta ugdyti įvairių gebėjimų vaikų kūrybiškumą / vaizduotę ir formuoti komunikacinius bendravimo, kalbos įgūdžius, kuriant pasakas apie pasirinktą metų laiką (-us) ir iliustruojant jas.

Projektu susidomėjo Mažeikių, Vilkaviškio ir Druskininkų mokytojai, mokytojų padėjėjos, švietimo pagalbos specialistai ir jų ugdytiniai. Už kūrybiškumą, išradingumą ir turtingą vaizduotę projekto dalyviams įteiktos padėkos ir pažymėjimai apie dalyvavimą projekte.

 

Vaikų, mokytojų ir kitų specialistų kūrybiniai darbai sugulė knygos puslapiuose, ją sumaketavo ir išleido spaustuvė „Meškinas“. Gražią ir prasmingą idėją palaikė įstaigos direktorė Ingrida Mažeikienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.