Vaikai išbando daržininkystę

Vilniaus r. Rudaminos lopšelis-darželis– viena iš daugelio ugdymo įstaigų, kurioje vaikai valgo sveiką, ekologišką maistą.

 

Šias žinias vaikai gali pritaikyti ir patys – lopšelio-darželio kieme ugdytinių tėvai įrengė ekologinį darželį. Užsiauginome svogūnų, jų laiškų, petražolių, salotų, dabar auga ir morkos. Pastarųjų kol kas nėra, bet rudenį galėsime paragauti savų. Smagiausia dalis, kad visame šiame procese dalyvauja patys vaikai. Taip jie mokosi daržininkystės, patys gali pasodinti ar pasėti prieskonius, daržoves. Vaikai dalyvauja ne tik sėjant – išrauna ir piktžoles. Pavyzdžiui, pastebi, kad tarp svogūnų ar morkų yra išaugusi kažkokia kitokia žolė, pasako auklėtojoms ir kartu su jomis ateina, paravi, palaisto – pasirūpina auginamomis daržovėmis.

 

Ekologinis maitinimas mus įpareigojo keistis – ne tik maitinimo, bet ir ugdymo proceso prasme. Jis pasipildė įvairiomis naujovėmis, mes užsimanėme visko dar daugiau. Mūsų vaikai patys augina, sodina, ragauja daržoves. Jie mato visą eigą, kaip užauga ekologiškas produktas. Tai – ne tik puiki pramoga, bet ir edukacinė veikla, nes vaikai mokosi daržininkystės galiausiai – ugdomas ir atsakomybės jausmas – tai pastebi ugdytinių tėvai.

 

Vilniaus r. Rudaminos l.-d. inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.