Užgavėnės – proga pasilinksminti ir atskleisti savo išradingumą

Aušra Vaitkienė
,
Panevėžio „Žemynos“ prog-jos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, atstovė ryšiams su visuomene

Šįryt visus, einančius į Panevėžio „Žemynos“ progimnaziją, pasitiko išdidi, gražiai pasipuošusi Morė. Tai iš karto nuteikė pakiliai, priminė, kad šiandien Užgavėnės. Vadinasi, bus linksma, nes varysime žiemą iš kiemo. Visi mokiniai spirgėdami laukė ilgosios pertraukos – žinojo, kad per ją bus galima pažaisti, pašokti, pasigardžiuoti blynais, pasipuikuoti savo šmaikščiomis, išradingai sukurtomis kaukėmis. Apie tai, kokios tos kaukės turėtų būti, ką jos simbolizuoja, vaikai dar anksčiau sužinojo per pamokas ir klasės valandėles.

 

Ir pabiro per ilgąją pertrauką į mokyklos kiemą išsipusčiusios čigonės, smailiaragiai velniai, barzdoti ožiai, gąsdinančios giltinės, storapilviai ponai ir dailiosios panelės. Nuo įvairiausių kaukių raibo akys. Mokytojai Vitalijai linksmai užgrojus akordeonu visi sukruto šokti įvairiausių lietuvių liaudies ratelių. Pašokę vaikai vaišinosi savo ir draugų atsineštais gardumynais: blynais, spurgomis, pyragėliais.

 

Morė stebėjo visus besilinksminančius, šypsojosi jiems savo plačia šypsena, ir pagailo vaikams ją pelenais paversti. Nusprendė mojuodami raudonomis juostelėmis pavaizduoti šilumą nešančią ugnį ir Morę palikti sveiką – juk greitai pavasaris, greitai žemės deivės Žemynos diena, tad Morė, pakeitusi savo apdarus, galės visus pasveikinti Žemės, kartu ir mūsų mokyklos vardo dienos proga.

Nusišypsojo mokiniams ir mokytojams saulė, apsidžiaugė, kad jau pavasaris jų širdyse, ir pažėrė visiems dovanų – saują skaisčių, šiltų spindulių.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.