Tvarios Kalėdų puošmenos Panevėžio lopšelyje-darželyje „Vyturėlis“

Agnė Mačiulienė
,
Panevėžio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Artėjant gražiausioms metų šventėms, dažnas pradedame sukti galvą, kaip pasipuošime savo aplinką, kokiais žaisliukais dabinsime eglutę, kokias dekoracijas pasirinksime… Prekybininkai vilioja spalvingais blizgučiais, girliandomis ir įvairiausiomis puošmenomis. Mes net nesusimąstydami kasmet perkame naujas dekoracijas, senąsias numetę į šoną, pamiršę tolimose lentynose, sandėliukuose ar palėpėse.

Panevėžio lopšelio-darželio „Vyturėlis“ pedagogai, šiemet nutarė prisidėti prie aplinkos saugojimo, tvaraus vartojimo, klimato kaitos sustabdymo idėjų. Būrys kūrybingų, bendraminčių pedagogių, peržiūrėjo, kokias puošmenas turime įstaigoje, pasitarė, kaip jas galime atnaujinti ir prikelti naujam gyvenimui, suteikti antrą šansą. Visą savaitę vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kalėdiniai žaisliukai buvo atnaujinti panaudojant antrines žaliavas ir gamtinę medžiagą. Kiekvienoje grupėje, vaikučiai kartu su mokytojomis kūrė Kalėdų pasaką, savo mažomis rankelėmis gamino šventines puošmenas. Na, o gruodžio 2-ąją dieną rankų darbo žaisliukais buvo papuošta darželio kieme auganti eglutė žaliaskarė. Įstaigos fojė įsikūrė linksmuoliai kiškiai – 2023 metų simbolis, pagaminti iš kojinių ir seno čiužinio vatos, bei advento vainikas – laukimo, amžinybės, atsinaujinimo simbolis, susuktas iš pakavimo popieriaus.

 

Džiaugiamės, kad galime kurti Kalėdų stebuklą, tuo pačiu prisidėdami prie aplinkos saugojimo, pratindami mažuosius ugdytinius prie tvaraus vartojimo. Visa bendruomene giliname supratimą, kad paprasti dalykai gali virsti ypatingais ir nepaprastais.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.