„Tununukas“ lankėsi Zarasuose

Tarptautinę vaikų gynimo dieną – birželio 1-ąją – Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro (LMNŠC) Broniaus Oškinio vaikų aviacijos akademijos pažiba balansuoklis-treniruoklis „Tununukas“ lankė Zarasų vaikus. Tokią ypatingą dieną, kurios tikslas – priminti visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises, Zarasų miesto Sėlių aikštėje Zarasų rajono savivaldybės kultūros centras, Zarasų sporto centras ir kitos Zarasų rajono organizacijos (Policijos komisariatas, Priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, Vaiko teisių apsauga), Zarasų rajono savivaldybės viešoji biblioteka, F. Latėno menų mokykla organizavo vaikams įvairias edukacines veiklas ir kūrybinius užsiėmimus.

 

Zarasų eskadrilės skraidymo instruktorius Audrius Kuzma supažindino mažuosius su vaikų aviacija. Šventės svečiai gavo lėktuvėlio-treniruoklio „Tununukas“ pamokėlę. Vaikai mėgavosi neįtikėtinai puikiu oru, išskirtiniu veiklos turiniu, po „skrydžio“ buvo pakylėti ir netvėrė džiaugsmu.

 

 

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas kartu su Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausiąja specialiste Jurgita Jablonskiene į sceną atsiimti apdovanojimo už sporto pasiekimus pakvietė mažųjų Zarasų aviacijos entuziastų būrį, tarp kurių ir penki oškinukai – Nelija Prapuolenaitytė, Donatas Vaitkus, Tautvydas Čefonovas, Lėja Zajančkauskaitė ir Eivinas Sinkevičius. Šie vaikai taip pat dalyvauja ilgamečio Oškinio akademijos draugo – Zarasų aeroklubo „Orlėkis“ – veikloje. Pasak skraidymo instruktoriaus Audriaus, šie jaunuoliai yra puikūs Zarasų bendruomenės nariai, smalsūs, kupini entuziazmo, vaikiško maksimalizmo, noriai ir laisvai bendraujantys, aktyviai dalyvaujantys įvairiose aviacijos veiklose.

 

LMNŠC Oškinio akademija vykdo neformaliojo vaikų švietimo programą „Vaikų aviacijos pilotas“, skirtą vaikams nuo 9 iki 15 metų amžiaus, ir trumpalaikes edukacijas, per kurias su aviacija gali susipažinti net darželinukai. Kiekvienas vaikas gali atrasti laiko užsiėmimams, nes jie vyksta po pamokų, savaitgaliais ir per vasaros atostogas. Akademijos veikla finansuojama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei rėmėjų lėšomis, tad vaikams, besimokantiems pagal NVŠ programą „Vaikų aviacijos pilotas“, kasdieniai užsiėmimai nekainuoja.

 

Dalinamės šventės Zarasuose akimirkomis.

 

LMNŠC inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.