Trečiųjų naujųjų metų laukimas projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ 

Vilma Gapšienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Nuo 2020ųjų metų „Saulės“ pradinė mokykla koordinatoriaus teisėmis įgyvendina tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“ (angl. „Blue shirts green shorts“). Šis projektas ne tik skatino mokyklos bendruomenę domėtis aplinkosaugos tema, aktyviai įsitraukti į ekologines veiklas, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti anglų kalba, bet ir dovanojo gražią draugystę su projekto įgyvendinimo partneriais iš Ispanijos, Italijos, Slovėnijos ir Turkijos.

 

Projekto įgyvendinimo laikotarpiu nuveikėme labai daug: mokiniai, bendraudami nuotolinių susitikimų metu, susipažino su kiekviena šalimi, jos tradicijomis kartu dainavo, kūrė ir žaidė įvairius žaidimus, kurių įgyvendinimui priemones gamino patys, naudodami antrines žaliavas. Minėdami įvairias kalendorines šventės, organizavome temines parodas, kurių metu savo darbais, išradingumu ir begaline fantazija, mokiniai, pedagogai ir mokinių šeimos, stebino vieni kitus. Vaikams buvo smagu rungtyniauti mokytojų kurtose viktorinose, dalyvauti pokalbių popietėse, gilinti žinias aplinkosaugos tema, tobulinti anglų kalbą.

 

Lietuvos, Ispanijos, Italijos, Slovėnijos ir Turkijos pedagogai, fizinių mobilumų metu, lankėsi savo kolegų mokyklose, dalinosi patirtimi, susipažino su kitų šalių kultūra, sužinojo, kaip kiekviena šalis rūpinasi gamta ir mokosi tvariai gyventi. 2022 m. spalį, projekto partneriai lankėsi Šiaulių „Saulės“ pradinėje mokykloje ir dalyvavo jos organizuotoje tarptautinėje metodinėje-praktinėje konferencijoje „Švietimas tvariam vystymuisi pradiniame ugdyme“. Konferencijos pranešėjai itin daug dėmesio skyrė mokyklos kultūros kaitai švietimo tvariam vystymuisi kontekste. Tai buvo renginys, kuris apibendrino visas projekto įgyvendintas veiklas, įgytas žinias ir pasidalintas patirtis.

 

Šis šventinis laikotarpis jau trečią kartą sukvietė visų projekte dalyvaujančių šalių mokyklų bendruomenes papuošti savo mokyklose žaliaskares eglutes pačių gamintais žaisliukais iš antrinių žaliavų. Mokiniai jau žino, kad panaudodami antrines žaliavas, jas prikeldami naujam gyvenimui, tausojame gamtą ir mokomės gyventi tvariai. Grožėdamiesi savo padabintomis eglutėmis, atsisveikiname ir su tarptautiniu švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektu „Mėlyni marškinėliai, žali šortai“.

 

Projekto Nr. 2020-1-KA229-LT01-077940.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.