Tradicija dalytis gerumu

Vilma Satkauskienė
,
Klaipėdos l.-d. „Radastėlė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Po metų pertraukos dėl COVID-19 pandemijos, į Klaipėdos lopšelį-darželį „Radastėlė“ sugrįžo graži pyragų dienos iniciatyva „Dalinkimės gerumo šviesele“, kuri jau tampa tradicija. Visa bendruomenė vėl buvo kviečiama susiburti kilniam tikslui.

 

Lapkričio 5 d. nuo pat ryto įstaigą ir vėl apgaubė gerumo skraistė. Mažieji į darželį skubėjo nešini namuose keptais pyragais, priešmokyklinukai pagal pasirinktą receptą užmaišė tešlą dviem pagrindiniams dienos pyragams, kuriuos mielai iškepė darželio virtuvės darbuotojos, mokytojos pjaustė ir pakavo kepinius, ruošė arbatžoles kvapnioms arbatoms. Grupėse vaikai diskutavo kilnaus tikslo tema: apie pyragų dienos prasmę, apie aukojamų pinigėlių paskirtį, apie draugystę ir apie rūpinimąsi tais, kuriems labiausiai reikia mūsų paramos. Labai svarbu vaikams nuo mažens kloti socializacijos pagrindus, perduodant jiems pagrindines vertybes.

 

Nuo 15 val. įstaigos kieme buvo galima trumpam stabtelti, už sutartą kainą nusipirkti pyrago gabalėlį, gurkšnojant karštą arbatą pabendrauti ir pasidalyti gerumu. Smagu buvo matyti susirinkusių šeimų ir netgi buvusių ugdytinių besišypsančius veidus, prasmingai degančias jų akis.

 

Akcijos metu paaukotas lėšas – net 700 Eur skyrėme Lietuvos jūrų muziejaus Delfinų terapijos skyriui, kuriame delfinų terapijos programa taikoma vaikams turintiems įvairių raidos sutrikimų. Kaip mus informavo, už šias lėšas bus nupirktas specialus dušo vežimėlis vaikams.

 

Džiaugiamės galėję prisidėti ir dar labiau džiaugiamės netikėta dovana – delfinės Gabijos pieštu paveikslu Klaipėdos lopšelio-darželio „Radastėlė“ bendruomenei už skirtą paramą.

 

Dalinkimės gerumu visus metus ir puoselėkime tradicijas, nes tai svarbus veiksnys, kuriant įstaigos organizacinę kultūrą.

 

Ačiū visiems už bendrystę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.