Tautinės savimonės ir tolerancijos puoselėtojai

Laima Gužienė
,
Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos tikybos, technologijų mokytoja

Kauno r. Šlienavos pagrindinės mokyklos mokiniai spalio ir lapkričio mėnesiais dalyvavo edukaciniame projekte „Kultūrų ratas“. Teatro studijos nariai, jaunieji aktoriai įsikūnijo į įvairių tautybių atstovus – Japonijos, Lenkijos, Indijos, Izraelio, Rusijos, Saudo Arabijos ir Lietuvos. Susipažino ir aptarė pasirinktų tautybių savybes ir išskirtinius bruožus. Kūrė visas tautybes vienijantį ženklą „Kultūrų ratas“.

 

Aštuntos klasės mokiniai rengė šiam projektui pristatymą „Žydų tradicijos“. Per tikybos ir technologijų pamokas studijavo ir analizavo žydų savitumą, vestuvių tradicijas, aprangos kultūrą, religinę atributiką, jų reikšmę ir papročius. Buvo labai įdomu sužinoti, kodėl žydai per vestuvių ceremoniją sudaužo taurę, išsiaiškinti, kas yra kipa, mezuza ir tefilinas, kam tai naudojama. Vyko teatralizuotas vestuvių pasirodymas po didžiuliu baldakimu, skirtu žydų vestuvių apeigoms. Įdomiausioji dalis buvo žydiškų patiekalų degustacija. Integruotoje tikybos ir etikos pamokoje pateikti autentiški, košeriniai žydų patiekalai: „Tahini“ – sezamų pasta, „Čolentas“ – šabo pietų troškinys, „Chala“ – žydų duona ir „Humusas“ – avinžirnių ir sezamo sėklų pasta. Šiais patiekalais vaišino Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė. Dėkojame jiems.

 

Na, o parengus projekto pristatymą „Žydų tradicijos“ lapkričio 14 d. aštuntos klasės mokiniai dalyvavo edukacinio projekto „Kultūrų ratas“ baigiamajame renginyje Vilniuje. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre dalyviai iš visos Lietuvos rodė pristatymus apie tautines mažumas: latvius, karaimus, rusus, romus ir žydus, jų tradicijas. Per projektą mokiniai ugdė tautinę savimonę ir tautinę toleranciją, patobulino kūrybiškumo, socialinius įgūdžius, reikalingus bendradarbiavimui tarpkultūrinėje erdvėje. Už originalų projekto pristatymą mokiniai buvo apdovanoti padėkomis, o dovanų gavo pramogas didžiausiame Lietuvos batutų parke „Skypark“. Projekto dalyviai iš Šlienavos pagrindinės mokyklos buvo laimingi, kad už kūrybiškai ir išradingai pateiktas žinias galėjo mokslo vaisius linksmai raškyti pramogaudami.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.