Tarptautinis virtualus susitikimas „Mokymasis visą gyvenimą. Senjorų pomėgiai“

Virginija Ruškienė

Vasario 21 d. Kauno švietimo inovacijų centre vyko antrasis tarptautinis Lietuvos ir Lenkijos senjorų virtualus susitikimas-diskusija „Mokymasis visą gyvenimą. Senjorų pomėgiai“. Susitikimą-diskusiją vedė „Erasmus+“ projekto „Senjorai įveikia barjerus“ koordinatorė metodininkė Eglė Stremauskienė, jai talkino kolegės Diana, Asta, Irena. Renginio tikslas – geriau pažinti vieniems kitus, aptarti, kaip senjorai leidžia laisvalaikį, kuo domisi.

 

Lietuvos senjorams atstovavo įvairių asociacijų ir bendruomenių nariai. Aš, kultūros, meno ir mokslo asociacijos „Kūrėjų menė“ pirmininkė Virginija Ruškienė, pasidalijau tvarumo idėjomis ir patirtimi, kaip iš senų, estetinę išvaizdą praradusių daiktų, pasitelkiant kūrybiškumą, galima sukurti naujus gaminius, taip prikeliant juos antram gyvenimui. Renginio dalyviai grožėjosi „Kūrėjų menės“ narės Jūratės Stankevičienės keramikos dirbiniais. J. Stankevičienė supažindino su pagrindinėmis molio rūšimis, jų savybėmis, gamybos procesu.

 

Nuotraukų autorė Virginija Ruškienė

 

Kauno trečiojo amžiaus universiteto narės Staselė Sipavičienė ir Danutė Sklenienė Lenkijos senjorams rodė originalius rankų darbo papuošalus, pagamintus iš natūralios odos, šalto porceliano, natūralių akmenukų, pasakojo apie rankdarbių dekoravimo subtilybes. Violeta Veličkienė atsinešė dvipusį paveikslą, kurį pagamino pagal japonų kinusaigos techniką. Kinusaiga – japoniško meno rūšis, pagrįsta aplikacijos piešimu, kai kūrinys sudėliojamas iš skirtingų audinių gabalėlių, nenaudojant adatų. Tai įkvepiantis tvarumo pavyzdys, kai net iš mažų, nereikalingų audinio likučių sukuriami interjerą puošiantys įvairiaspalviai meno kūriniai.

 

Lenkų senjorams ypač patiko Kauno Šilainių bendruomenės centro pirmininkės Rimos Andriulionienės gaminiai iš muilo – gėlių kompozicijos. Jie susidomėję klausinėjo rankų darbo muilo gamybos ypatumų, kūrybinių paslapčių ir receptų. Lenkijos senjorams vadovavo ir vertėjavo organizacijos „ATEna“ iš Kielco mokytojas Slawomiras. Artėjant diskusijos pabaigai kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ pirmininkas Vitas Petraitis padeklamavo humoristinį eilėraštį, taip pralinksmindamas susirinkusius senjorus. Visus dalyvius nustebino kūrybinės raiškos asociacijos „Kauno branduma“ narė Danutė Mažeikienė, padeklamavusi savo kūrybos eilėraštį lenkų kalba.

 

Nuoširdus pokalbis, atvirumas ir širdžių šiluma sustiprino bičiulystę su Lenkijos senjorais ir dar stipriau sujungė skirtingų tautų kultūrinius ir socialinius ryšius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.