Tarptautinis projektas „Vaiko kelias į gražią kalbą. Laimingas vaikas“

Lina Balčiūnienė
,
logopedė, specialioji pedagogė

Pakruojo vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ bendruomenė jau antrus metus dalyvauja tęstiniame ilgalaikiame tarptautiniame projekte „Vaiko kelias į gražią kalbą. Laimingas vaikas“. Projekto tikslas – sudaryti palankias sąlygas ankstyvojo amžiaus vaikų kalbos sutrikimų prevencijai ir ankstyvajam kalbos ugdymui, taikant naujoviškus, kūrybiškus, visuminius metodus.

 

Projekte dalyvauja „Drugelių“ grupės vaikai ir jų tėveliai, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Daiva Miknevičienė, Vitalija Kriščiūnaitė ir logopedė, specialioji pedagogė Lina Balčiūnienė. Vaikai, taikant kūrybiškus žaidimus, sistemingai mankština pirštukus, mokosi taisyklingai kvėpuoti, nuolat atlieka žaidybinę artikuliacinę mankštą, lavina girdimąjį suvokimą, smulkiąją ir bendrąją motoriką, žaidžia kūrybinius žaidimus, skatinančius žodinę raišką.

 

Organizuojamos veiklos įdomios ir patrauklios ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Užduotėlės, skirtos smulkiosios motorikos, rankos ir akies koordinacijos lavinimui, pūtimo pratimai kiekvieną savaitę pateikiami „Drugelių“ feisbuko grupėje. Užduotėles vaikučiai atlieka namuose su tėveliais ir veiklų vaizdinę medžiagą atsiunčia pedagogams. Tėveliai su vaikais veiklas atlieka labai kūrybingai, išradingai ir smagiai. Glaudus bendradarbiavimas tarp tėvelių, mokytojų ir specialistų padeda vaikams auginti pasitikėjimą savo jėgomis, vaikai tampa vis drąsesni, atviresni, lavėja jų vaizduotė, kūrybiškumas, o atliekant kūrybines užduotėles grupės veikloje ar su tėveliais namuose, išgyvenamas džiaugsmas ir pasitenkinimas visa tai dar labiau sustiprina.

Dalyvavimas tarptautiniame projekte „Vaiko kelias į gražią kalbą. Laimingas vaikas“ padeda sumažinti vaikų kalbos sutrikimų atsiradimo tikimybę ankstyvajame amžiuje, sustiprina bendravimo ir bendradarbiavimo ryšius tarp tėvų, mokytojų ir specialistų, padeda parengti vaiką  mokykliniams metams. 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.