Tarptautiniai projektai tiesia tiltus

Ingrida Jurevičienė, Vaiva Siutilienė
,
mokytojos

Kėdainių specialioji mokykla atvėrė duris „Erasmus+“ KA2 projekto „Aš esu čia!“ partneriams iš Graikijos, Lenkijos, Italijos, Turkijos ir Portugalijos. Projektas skirtas specialiųjų poreikių mokiniams ir orientuotas į meninės, socialinės bei sveikatos stiprinimo kompetencijų ugdymą.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius maloniai sutiko projekto dalyvius. Šiltas mero pasveikinimas ir nuoširdus bendravimas paskatino svečius diskusijoms apie rajono švietimo aktualijas ir specialiųjų poreikių mokinių integravimą į tarptautinius Europos Sąjungos projektus. Pasigrožėję miesto vaizdais, svečiai atvyko į mokyklą, kur buvo sutikti su juoda lietuviška duona ir druska, į salę žengė pro tautinių juostų „tiltą“. Projekto dalyvius pradžiugino muzikos mokytojo ir pradinių klasių mokinių sukurta muzikinė improvizacija, liaudies šokis „Kepurinė“, mokyklos teatro spektaklis „Zylutė ir burtininkas“. „Džiaugiuosi, kad mokykla jau penktą kartą sulaukia svečių iš tarptautinių projektų, kurie labai naudingi mūsų mokyklos mokiniams, vykdant įtraukųjį ugdymą“, – atvykusius svečius pasveikino mokyklos direktorius Juozas Jančius. Projekto koordinatorė Oksana Nečajeva supažindino su mokyklos edukacinėmis aplinkomis.

 

Seminaro dieną mokytojas Rytis Šležys projekto partneriams pristatė mokyklos sporto pasiekimus ir Specialiosios olimpiados žiemos sporto šaką – grindų ritulį. Dalyviai, susipažinę su šios sporto šakos metodika, atliko testus. „Pažintis su nauja sporto šaka sukėlė didelį susidomėjimą, nes mūsų šalyje šis sportas mažai žinomas. Grįžęs į Turkiją, būtinai sudominsiu ugdytinius grindų rituliu“, – mintimis dalijosi Ferhatas Eseris.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo draugiškame stalo teniso turnyre. Nugalėtojomis tapo mūsų mokyklos, Graikijos ir Turkijos komandos.

Mokiniai ir mokytojai, vadovaujami mokytojų Gyčio Sarapo ir Žydrės Špečkauskienės, kūrė bendrą darbą – mandalą iš gamtinių medžiagų. „Mane nustebino spalvų ir ornamentų suderinimas ir gausa. Malonus jausmas dirbti komandoje ir gauti rezultatą, kuris suteikė neužmirštamų emocijų“, – įspūdžius išreiškė pedagogė Delfina Guidaldi iš Graikijos.

 

„Džiaugiuosi dalyvaudamas šiame projekte, nes praplėčiau savo žinias ir įgūdžius įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose. Veiklose su bendraamžiais suradau nuostabią draugę Manuelą Naigee Quartaronello iš Italijos, su kuria bendrauju virtualioje erdvėje“, – džiaugėsi 10 klasės mokinys Gediminas Bagušis.

Viešėdami Lietuvoje svečiai aplankė Anykščius, dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kelias“. „Jūsų lietuviška duona tokia kvapni ir skani, kad savo rankomis minkytą kepalėlį parvešiu kolegoms į Portugaliją“, – kalbėjo Manuela Monteiro.

Daug naujos patirties, įspūdžių ir geros nuotaikos išsivežė partneriai į savo mokyklas, o mes ruošimės naujiems susitikimams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.