Tarptautinėje chemijos olimpiadoje – sidabro, bronzos medaliai ir pagyrimo raštas

Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Paryžiuje Lietuvos mokiniai pelnė vieną sidabro, du bronzos medalius ir pagyrimo raštą.

Sidabro medalį iškovojo Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Justas Terentjevas (mokytoja Birutė Maciulevičienė). Bronzos medalius pelnė dvyliktokai Lukas Supragonas (mokytojai B. Maciulevičienė ir Vytautas Pečiukėnas) iš Kauno technologijos universiteto gimnazijos ir Rokas Vilnius Šidlauskas iš Vilniaus licėjaus (mokytoja Rasa Žemaitaitienė). Pagyrimo raštą parsivežė Alytaus šv. Benedikto gimnazijos abiturientas Nojus Radzevičius (mokytoja Virginija Kerevičienė).

Lietuvos komandai vadovavo Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto profesorius dr. Rimantas Raudonis ir Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos instituto absolventas ir „Thermofisher Scientific“ darbuotojas Lukas Šteinys.

Šiemet olimpiada surengta 51 kartą. Joje dalyvavo mokiniai iš 80 šalių. Dalyviai sprendė tris eksperimentines ir devynias teorines užduotis. Užduotyse atsispindėjo Prancūzijos kultūra ir mokslo pasiekimai: mokiniams teko gilintis į molekulinių mašinų, už kurių atradimą 2016 m. prancūzų chemikas Žanas Pjeras Sovažas su kitais kolegomis gavo Nobelio premiją, sritį, o per praktines užduotis nustatyti sieros dioksido ir geležies kiekį prancūziškame vyne. Per renginį mokiniai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti Paryžių ir aplankyti Versalio rūmus.

 

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.