Tarptautinė tolerancijos diena Baisogalos gimnazijoje

Danutė Garuckienė

„Būti geram labai lengva, būti teisingam – štai kas sunku… Tolerancija liudija apie žmonių jėgą, valingumą, susitvardymą… Suteikia teisę kiekvienam žmogui reikšti savo mintis… Tolerancija – tai lyg gerumo laivas, plaukiantis per pasaulį…“ – tai mintys mokinių, kurie prisijungė prie akcijos.

Lapkričio 15 d. Radviliškio r. Baisogalos gimnazijoje vyko Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakulteto išvažiuojamasis renginys „Konstitucijos diena“. Renginį vedė buvęs gimnazijos mokinys Tomas Kačiukevičius, VU Teisės fakulteto pirmo kurso studentas. Per renginį I–III klasių mokinius supažindino su Lietuvos konstitucija ir išdėstė savo mintis apie toleranciją, požiūrį į kitą ir kitokį žmogų.

 

Šiais metais Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis – švyturys. Paminėdami šią dieną tikime, kad mokinių rašytos mintys, išgirsti žodžiai ir iškeltas simbolis – švyturys – švies visiems vienodai, nepriklausomai nuo tautybės, rasės, pomėgių, požiūrio.

Akciją organizavo gimnazijos mokinių taryba, vadovė Jūratė Kačiukevičienė, aš, gimnazijos socialinė pedagogė Danutė Garuckienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.