Šypsenų gausa Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žiogelis“

Rūta Krivickienė, Jurgita Balčiūnaitė-Čėsnienė, Ingrida Jočienė

Kiekvieną pirmą spalio mėnesio penktadienį pasaulis švenčia Tarptautinę šypsenos dieną. Su šypsenomis veiduose paminėti šią dieną rinkosi ir lopšelio-darželio „Žiogelis“ ugdytiniai. Ties darželio vartais juos pasitiko firminis šypsenėlės ženklas – geltonas veidukas. Neliko pamiršti ir tėveliai, prie grupės durų jų laukė staigmena – užduotis „Surask savo vaiko šypseną“. Į grupes besišypsantys vaikai rinkosi nešini savo pasigamintomis šypsenomis: vieni dalijosi balionais, kiti – dalijo saldžias šypsenėles, dar kiti – dovanojo savo šypsenų piešinius draugams.

 

Keturmečiai klausėsi pasakos „Šypsena varlytei“ (P. Wechterowicz) ir diskutavo, kiek daug žmogui reiškia šypsena. Dovanojo vieni kitiems iš namų atsineštas šypsenas. Po pasakos klausymo ugdytiniai kūrė šypsenas ir aiškinosi, kada vaikai šypsosi. Vaikų mintys buvo užrašytos ir taip papuoštas „Šypsenų“ medis lauke. Tą dieną vaikai galėjo pasimatuoti savo ūgį su ypatinga – šypsenų liniuote. Vaikai skaičiavo, kiek užaugo šypsenėlių.

 

Penkiamečiai kartu su tėveliais surengė parodą „Mano šypsena“. Vaikai gavo pusę fotonuotraukos, o kitą pusę piešė patys namuose.

 

Vaikai ne tik kūrė, piešė, bet ir ieškojo grupėje ir lauke, iš ko galima sudėlioti šypsenas, atsirado „Lego“, „pieštukų“, „obuolių“, „kankorėžių“ ir daug kitokių šypsenų. Vaikai suprato, kad šypsena turi didelę galią!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.