Svajonė, virtusi realybe

Asta Sinkevičienė
,
mokytoja

Vilniaus Verkių mokykloje-daugiafunkciame centre per pokalbius su mokiniais sužinome daug įvairių dalykų apie jų kasdienius rūpestėlius, troškimus ir svajones. Dažnai kartu pasvajojame… Iš pradžių mūsų svajonės atrodo neįmanomos, paskui – neįtikėtinos, bet kai sutelkiame visas galias, jos tampa neišvengiamos.

 

Paskutinė mūsų svajonė buvo visiems kartu paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Įsivaizdavome šventę netradicinėje aplinkoje. Kadangi vaikai turi ypatingą ryšį su gamta, todėl svajojome ją atšvęsti gražiame gamtos kampelyje su gyvūnais. Tokį suradome Dubingių žirgyne. Tačiau kiekvienas malonumas kainuoja, tad teko mąstyti, iš kur gauti lėšų. Savo svajone pasidalijome su mūsų mokykloje praktiką atliekančiu Gediminu Silkausku. Kilo idėja – vaikai su mokytojais keps keksiukus, o Gediminas su savo bičiuliais jais vaišins „Danskebank“ ir „Barclays“ įstaigų darbuotojus, pasakos jiems apie mūsų ugdytinių svajonę. Kaip tarėme, taip ir padarėme. Visi mielai aukojo lėšas – svajonė tapo realybe.

 

Balandžio antrosios rytą trimis autobusais visa ugdymo įstaigos bendruomenė pajudėjo Dubingių link. Kartu su mumis vyko „Danskebank“ ir „Carito“ atstovai. Mus pasitiko nuostabios žirgyno darbuotojos, vaikai susipažino ir bendravo su gyvūnais, džiaugėsi nuostabia aplinka, vaišinosi kibinais su sultiniu, klausėsi koncerto. Dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios svajonės, kad ji virstų realybe. Juk, pasak rašytojo Bruno Ferrero, „esame tarsi viensparniai angelai: galime skristi tik tada, kai esame apsikabinę“.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.