Stebėjome atvirą istorijos pamoką „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“

Irena Sakalauskienė
,
Putinų g-jos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Alytaus Putinų gimnazijos III klasės mokiniai, istorijos mokytoja Dalia Miliauskaitė ir aš, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Sakalauskienė, bei programos MIR (Medijos ir informacinio raštingumo) koordinatorė, bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė stebėjome atvirą pamoką „Kaip skamba mūsų laisvės istorija?“ LRT.LT portale. Pamoka buvo tiesiogiai transliuojama iš Vilniaus Antakalnio gimnazijos. Joje dalyvavo žinomi muzikos atlikėjai Andrius Mamontovas ir Raminta Naujanytė-Bjelle, LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius, muzikos ekspertas Ramūnas Zilnys.

Tai buvo ne tipiška pamoka, kai vieni kalba, o kiti klauso, bet gyvas pokalbis, klausimai ir diskusijos. Su jaunąja karta buvo kalbama itin įdomia tema – apie muzikos ir istorijos sąsajas. Apie tai, kaip dainos įkvepia žmones istoriniams pokyčiams ir kaip laikmetis atsispindi muzikoje. Andrius Mamontovas sugrįžo istorijos pamokai į savo mokyklą, o mūsų gimnazistams tai buvo pamoka apie 1990 metų muzikantus, vėliavnešius, nešančius tautos laisvės idėją.

 

Šiandien socialiniame, kultūriniame, ekonominiame ir politiniame gyvenime XXI a. mokiniai intensyviai naudojasi informacinėmis ir medijų priemonėmis. Naudojantis simboliais, vaizdais, garsais per medijas perduodamos įvairios žinios. Medijų ir informacinės priemonės vaidina svarbų vaidmenį formuojant mokinių elgesį ir įsitikinimus, todėl MIR integracija su istorijos ir lietuvių kalbos pamokomis buvo labai svarbi.

„Netipiška pamoka, ne faktų kišimas į galvą, o žinių siejimas su aktualiomis šiandienos problemomis. Įdomi, gyva, daug diskusijų sukėlusi pamoka“, – tai mokinių refleksijos mintys. Po stebėtos atviros pamokos mokiniai diskutavo apie 90-ųjų muziką, įvertino, kokią galią ir įtaką ji turėjo tuometiniams istoriniams įvykiams, kaip formavo jaunimo tautinį sąmoningumą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.