STEAM projektas – virtuali kūrybinių darbų paroda „Nykštukų Kalėdos!“

Artėjant vienai nuostabiausių ir paslaptingiausių metų šventei, Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ bendruomenė gruodžio 1–15 d. kvietė ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikus, mokytojus bei tėvelius dalyvauti STEAM projekte – virtualioje kūrybinių darbų parodoje „Nykštukų Kalėdos!“ Šio projekto tikslas buvo pasitelkiant STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymo) veiklas, ugdyti vaikų kūrybiškumą, skatinti pažintinius gebėjimus, kuriant nykštukų Kalėdas.

 

Nykštukas – gerumo ir magijos simbolis, skleidžiantis Šv. Kalėdų dvasią. Dauguma vaikų žino, kad nykštukai – tai pasakų personažai, miško gyventojai, sausainių ir uogienės mėgėjai, Kalėdų senelio „slaptosios tarnybos“ padėjėjai, atkeliavę iš animacinių filmų, pasakų, legendų ir pasakojimų. Dažniausiai jie padeda Kalėdų seneliui saugoti ir stebėti mus, ar mes buvome geri, krečia pokštus, siunčia mums laiškelius, padeda paruošti ir išdalinti dovanas. Paprastai jie yra apsirengę raudonu ar žaliu švarkeliu, ant galvos užsidėję kepurėlę, o veidą dažniausiai puošia barzda. Vaikai mėgsta ir laukia nykštukų, nes tiki, kad jie neša dovanas.

Be galo džiaugiamės sulaukę didelio susidomėjimo ir tokios gausos dalyvių. Esame nuoširdžiai sužavėti darbelių kūrybiškumu, originalumu, išradingumu.

 

Ačiū, mielieji, už dalyvavimą Kauno lopšelio-darželio „Ežiukas“ organizuotame projekte „Nykštukų Kalėdos“. Linkime, kad net šalčiausią žiemos dieną Jūsų ir jūsų artimųjų širdyse karaliautų šiluma, snigtų tik laime, meile, santarve, ramybe, sveikata, o kalėdiniai stebuklai niekada nesibaigtų! Na, ir žinoma, kad tas nuostabusis gerumo ir magijos simbolis, skleidžiantis Šv. Kalėdų dvasią, Kalėdų senelio „slaptosios tarnybos“ padėjėjas nykštukas, Jus aplankytų. Jaukių ir šiltų švenčių. Dalinamės knygele, kurioje rasite nuostabių idėjų.

 

Respublikinio projekto-parodos organizacinė komanda

Lina Grinevičiūtė-Blėdienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Nijolė Račienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Rasita Masaitienė, direktorės pavaduotoja ugdymui, projekto koordinatorė

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.