SOS! Dingo Mažasis princas!

Asta Novikienė
,
Alytaus Panemunės pagr. m-klos bibliotekos vedėja

Mažajam princui – 75-eri. Ne kiekvienas ir ne visada jį sutinka, suranda, prisijaukina. Mes pabandėme – per projektinę dieną „Skaitau mokykloje“ ieškojome mažojo princo. Alytaus Panemunės pagrindinėje mokykloje nuo pat ankstyvo ryto mokinukai šurmuliavo, bėgiojo klausinėdami: „Gal tu jį kur nors sutikai?“ Visi skubėjo surasti šį paslaptingą veikėją mokyklos erdvėse ir pranešti bibliotekininkėms. Vieni tarė suradę apsiaustą, kiti – batus, treti klausinėjo, kas tai – daiktas, žmogus, tikras ar ne.

 

Ir tie, kas surado, ir tie, kam nepavyko, rinkosi į integruotą lietuvių kalbos, matematikos, gamtos ir žmogaus, dailės pamoką „Mažojo princo klajonės Žemėje“. Joje stebėjo 7a klasės mokinių parengtą inscenizaciją, pagilino matematikos, gamtos mokslų žinias ir kūrybiškai pažvelgė į paslaptingas Antuano de Sent Egziuperi alegorinės pasakos „Mažasis princas“ gelmes.

Matematikos modulio pamokose mokiniai sukūrė mažojo princo knygą „Žemė – žmonių planeta“ ir per renginį pateikė matematinius skaičiavimus, citatas bei pastebėjimus apie Žemę (planetą, rutulį). Per gamtos ir žmogaus modulį tyrinėtos baobabų, rožių rūšys, pagilintos astronomijos žinios, pamokoje pateikta vaizdinė medžiaga leido artimiau pažinti Žemės planetą ir dangaus kūnus. Sceną puošė mokinių kūrybiniai darbai, atlikti dailės pamokose.

Nepamiršome ir autoriaus – septintokai Oskaras ir Smiltė papasakojo apie šį prancūzų rašytoją ir lakūną, grafą Antuaną de Sent Egziuperi, jo vaikystę, artimiausius žmones ir gražiąją Konsuelą.

 

Mažasis princas sužadino apmąstymus, kažkam sukėlė liūdesį, suteikė viltį, padrąsino. Kažkas liko abejingas – taip irgi būna. „Bet akys aklos. Reikia ieškoti širdimi…“

Ar atradome? Klausimas retorinis. Atsakyti nėra lengva, nes mažasis princas gyvena mumyse, tai mūsų vidinis pasaulis, nuoširdumas, meilė ir išmintis.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.