Sklinda naujojo instrumento garsai

Raimondas Gaidys
,
Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos direktorius

Daug metų Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos koncertų salės fortepijonas puikiai tarnavo mokinių ir mokytojų muzikiniams projektams, miuziklams, egzaminams ir atsiskaitymams, tačiau per daugelį metų instrumentas nusidėvėjo, netinkamai derėjo, ėmė trūkti kokybiško skambesio. Mokyklos administracija nenuilstamai ir nekartą bandė 1960 metų gamybos fortepijoną „Krasnyj oktiabr“ pakeisti nauju, bet norai nesutapdavo su galimybėmis.

 

Šių metų pavasarį, po nuostabaus bendradarbiavimo su AB „Fortum Švenčionių energija“ direkcija, pagaliau pavyko įsigyti 4 metų koncertinį fortepijoną „Vende de Lung“.

 

Mokyklos bendruomenė, mokiniai ir mokytojai nuoširdžiai džiaugiasi naujuoju instrumentu ir dėkoja AB „Fortum Švenčionių energija“ bei vadovui Vaclovui Papinigiui už finansinę paramą, įsigyjant muzikinį instrumentą.

 

Mokiniai ir mokytojai, atlikę muzikinius kūrinius baigiamųjų egzaminų, koncertų metu, įvertino šio instrumento švelnų skambesį, derėjimą ir minkštumą. Tikime, kad nuo šiol šio puikaus instrumento skambesiu galės džiaugtis ne tik Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos bendruomenė, bet ir Švenčionių miesto visuomenė.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.