Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje – skaitmeninio raštingumo mokymai nuotoliniu būdu

Gegužės 8–12 dienomis, Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus lektorė Eglė Tarasevičienė, surengė nuotolinius virtualius „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymus tema: „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“. Kadangi biblioteka dar neįsileidžia lankytojų, suprantama, kad anksčiau daug dėmesio sulaukdavę skaitmeninio raštingumo mokymai negali vykti kaip įprasta. Tačiau, esant poreikiui, gyventojams tobulinti savo skaitmeninio raštingumo įgūdžius, norinčiuosius bibliotekos lektorė pradeda mokyti nuotoliniu būdu.

Nauja patirtis ir kursų dalyviams, ir lektorei

 

Žinoma, iki šiol buvo įprasta, kad gyventojai susirenka į biblioteką, kurioje ir vyksta skaitmeninio raštingumo mokymai. Tačiau prasidėjusi pandemija ir įvestas karantinas paskatino išbandyti naujus mokymo(si) būdus. „Tai visiškai nauja patirtis. Keista, kai nėra šalia sėdinčių žmonių. Atrodo, tarsi kalbėtum su įrenginiu. Kai kursai vykdavo bibliotekoje, būdavo galimybė stebėti, kaip kursų dalyviams sekasi, prieiti, parodyti. Dabar tokios galimybės nėra. Žinoma, vyksta bendravimas žinutėmis, yra mikrofonai, bet tai visai kas kita nei gyvas bendravimas“, – apie pirmuosius įspūdžius pasakojo lektorė Eglė.

Kadangi lektorė negali prieiti prie kiekvieno kursų dalyvio, parodyti kaip naudotis įrenginiais, šiuose nuotoliniuose mokymuose gali dalyvauti jau turintys naudojimosi kompiuteriu įgūdžių.

„Pirmą kartą dalyvavau nuotoliniuose mokymuose, tad iš pradžių nerimavau, ar mokėsiu prisijungti, ką reikės daryti, jei nepavyks, nes šalia nėra žmogaus, kuris parodytų, ką darau ne taip. Tačiau baiminausi be reikalo, viskas elektroniniame laiške buvo surašyta aiškiai, tad jokių nesklandumų nekilo“, – pasakojo mokymų dalyvė Jurgita Ivanauskienė.

Nauji iššūkiai skatina tobulėti

 

„Didžiausias iššūkis buvo naujos, niekuomet nebandytos programos įvaldymas. Vis kankino abejonės, ar nebus kokių techninių nesklandumų, ar viskas pavyks. Sudėtingiausia tai, kad iškilus kokiam nesklandumui negalėsi prie žmogaus prieiti ir jam parodyti. Nuotoliniu būdu, nematant kompiuterio, ne visada gali nuspėti, kas nutiko, kur yra klaida“, – teigė lektorė. Tačiau Eglė pasidžiaugė, kad jos pirmieji virtualūs skaitmeninio raštingumo mokymai vyko sklandžiai, visi prisiregistravę dalyviai sėkmingai baigė 6 valandų mokymus (mokymai truko 3 dienas, kasdien po 2 val.) ir gavo baigimo pažymėjimus.

Kas gali dalyvauti mokymuose

 

Į skaitmeninio raštingumo nuotolinius mokymus registruotis gali visi norintieji, turintys pradinių kompiuterinio raštingumo žinių, interneto ryšį, kompiuterį, planšetę ar mobilųjį telefoną. Norint dalyvauti mokymuose taip pat būtina turėti elektroninio pašto paskyrą, į kurią ir būtų siunčiama prisijungimo informacija.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus veda trys lektorės:

Bibliografijos-informacijos skyriuje (Aido g. 27) – Eglė Tarasevičienė;

„Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) – Ilona Amankavičiūtė;

Lieporių filiale (Tilžės g. 36) – Regina Vertelienė.

 

Norintieji registruotis į nuotolinius mokymus (mokymų data derinama su lektore), tai gali padaryti kreipdamiesi tel. +370 620 20 961 arba el. paštu mokymai@vipt.lt.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.