Sėkminga „eTwinning“ projektų veikla

Gegužės 29 d. Marijampolės Petro Armino progimnazijoje vyko projekto „The Truth Behind Palm Oil“ – „eTwinning“ apdovanojimai 2019“ 12–15 metų amžiaus grupėje tapusiems nugalėtojais – filmavimas. Projektą 2017–2018 m. m. vykdė viena iš iniciatorių anglų kalbos mokytoja Edita Grubienė su tuometiniais aštuntokais (dabar jau gimnazijos mokiniais). Projekto partneriai – anglų kalbos mokytoja Marta Pey iš Ispanijos ir anglų kalbos mokytoja Cinzia Fiorentini iš Italijos bei šių šalių mokiniai. Su jais mes bendraujame jau seniai: kataloniečius pažįstame nuo 2008 m., o su italais bendradarbiaujame nuo 2015 m. Džiaugiamės turėdami tokius darbščius, atsakingus ir patikimus partnerius, su kuriais įvykdėme ne vieną projektą – išbandėme daugybę inovatyvių IT įrankių ir kėlėme mokinių motyvaciją mokytis, pažinti kultūras, tobulinti anglų kalbos žinias.

Projektas „The Truth Behind Palm Oil“ apėmė įvairias veiklas, per kurias mokiniai gilinosi į palmių aliejaus gamybą ir kasdienį vartojimą pasaulyje bei partnerių šalyse. Jie sužinojo, kaip šio aliejaus gamyba kenkia aplinkai: nyksta miškai, gyvūnai, žmonės praranda savo gyvenamąją vietą. Projektas taip pat skatino vaikus tapti aktyviais piliečiais ir ieškoti šios problemos sprendimo būdų. Dirbdami tarptautinėse grupėse net sukūrė strateginius planus ir numatė būdus jiems įgyvendinti.

 

Nors buvę projekto dalyviai jau gimnazistai, jie mielai grįžo į savo mokyklą padėti sukurti filmą: parodyti projekto veiklas, duoti interviu ir pasidalinti savo „eTwinning“ patirtimi. Tuo metu jie gavo „eTwinning“ paruoštas dovanėles – robotus, kuriuos galima programuoti.

Filmas bus rodomas spalio 24 d. Prancūzijoje per metinę „eTwinning“ konferenciją. Mokytojos Edita su kolege Marta ves užsiėmimą pedagogams – pristatys įdomiausius IT įrankius ir projekto momentus.

 

Projekto dalyvių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.