Seime – tarptautinė paroda „Laiškai iš praeities – verpstės“

Lina Miliuvienė
,
Riešės gimnazijos direktorė

Kovo 4 d. LR Seimo II rūmų Jungiamojoje galerijoje atidaryta Riešės gimnazijos organizuota tarptautinė paroda „Laiškai iš praeities – verpstės“ (ji veiks iki kovo 15 d.). Parodą organizavo Riešės gimnazijos pradinių klasių mokytojos Laura Muliarčikienė, Agnė Narkevičienė, Ilona Mecelienė. Parodą atvėrė Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Verpstė yra tapusi lietuviškosios taikomosios dailės pavyzdžiu, o lietuvių tautinės juostos tvirčiausiomis gijomis susieja visas kartas. Pažinti jas ir branginti – mūsų pareiga.

 

Riešės gimnazijoje vasario mėnesį buvo surengta tarptautinė paroda-konkursas „Laiškai iš praeities – verpstės“. Prieš surengiant parodą buvo galvojama, koks tautodailės simbolis galėtų pristatyti mūsų šalį, koks mokinių darbas leistų jiems patiems prisiliesti prie lietuvių tautodailės, susipažinti su mūsų protėvių buitimi ir laisvai improvizuoti, taikyti įvairią techniką, pajusti kūrybinę laisvę. Tikslas – leisti dalyvauti konkurse ne tik Lietuvoje gyvenantiems lietuviams, bet ir po pasaulį išsibarsčiusiems mūsų tautiečiams.

Tarptautinėje parodoje dalyvavo Belgijos, Lenkijos, Baltarusijos lietuviškų mokyklų mokiniai. Iš viso konkursui buvo pateikti 78 darbai. Išrinkta 20 darbų laureatų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.