Savivaldos diena

Svetlana Sluckienė
,
Lizdeikos gimnazijos mokytoja

Radviliškio Lizdeikos gimnazija puoselėja daug gražių ir prasmingų tradicijų. Viena iš jų – Savivaldos diena. Įprastai ši diena organizuojama minint Tarptautinę mokytojų dieną. Šiais mokslo metais Savivaldos diena buvo organizuota Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, spalio 4-ąją. Gimnazijos abiturientai iš anksto, pasitarę su mokytojais, derino pamokų temas, rinkosi mokymo metodus ir priemones, ruošė užduotis. Tiesa, šiemet į ugdymo procesą buvo pažiūrėta kūrybiškai. Daugelis abiturientų pamokose naudojo netradicinius mokymo metodus, žaidimų elementus. Po renginio aptarimo daugelis abiturientų pripažino, kad pedagogo darbas iš tiesų labai atsakingas, reikalaujantis laiko sąnaudų, bet įdomus ir kūrybiškas.

 

Ypatingas išbandymas laukė gimnazijos administraciją ir pagalbos mokiniui specialistų komandą pavaduojančių gimnazistų. Abiturientai „pasimatavo“ gimnazijos vadovų, ūkio dalies vedėjo, sekretorės, socialinių darbuotojų, psichologės ir kitų gimnazijoje dirbančių specialistų profesijas. Kiekvienas iš abiturientų vykdė suplanuotas veiklas, atsakingai reagavo į iššūkius ir sprendė iškylančias problemas. Gimnazijos direktoriaus vaidmenį atliko mokytojų ir mokinių pasitikėjimą pelnęs abiturientas Domas Morkis. Vienas svarbiausių dienos iššūkių jam buvo delegacijos, atvykusios iš Gruzijos 98-osios valstybinės Tbilisio mokyklos, priėmimas. Šios mokyklos direktorius Giorgis Momtselidzė buvo sužavėtas jauno žmogaus branda, gebėjimu bendrauti keliomis užsienio kalbomis. Gimnazijos pavaduotojoms Nedai Andrijauskaitei ir Viktorijai Dailidonytei teko priimti įvairių institucijų, rajono savivaldybės skambučius ir spręsti dalykinius klausimus, bendrauti su mokytojais, stebėti mokinių veiklas, reaguoti į kylančias problemas. Socialinių darbuotojų vaidmenį perėmusioms merginos stebėjo lankomumą, drausmino kai kuriuos mokinius, kurie Savivaldos dieną suvokė tik kaip žaidimą. Savivaldos diena – tai nauja patirtis ir išbandymas: gimnazistai mokėsi dirbti komandoje, jausti atsakomybę ne tik už savo, bet ir komandos draugų veiksmus. Svarbu paminėti, kad šiais metais ypač pasiteisino įsteigta klasės auklėtojo pareigybė. 1e klasės auklėtojas abiturientas Martynas Skaburskis teigė, kad pirmą kartą gyvenime jautė didžiulę pareigą ir atsakomybę, rūpindamasis 25 mokinių grupe. Tai buvo nelengvas iššūkis, privertęs pamąstyti apie mokytojo profesijos svarbą ir atsakomybės naštą, galbūt net ateityje pagalvoti apie dalyvavimą programoje „Renkuosi mokyti“, o Nedas Stankūnas, dėstęs mokiniams anglų kalbą, pamokoje sulaukė mokinių pripažinimo ir aplodismentų.

 

Jaukiai ir širdingai šią dieną gimnazijos konferencijų salėje nuskambėjo mokytojams skirtas abiturientų sveikinimo žodis, švelnūs dainos akordai, saksofono melodija. Mokytojus taip pat sveikino gimnazistų tarybos atstovai. Vaikinai įteikė gėlių, o merginos, pasipuošusios dailiomis prijuostėmis, vaišino pačių iškeptais keksiukais. Jautrus Lizdeikos gimnazijos direktorės Inos Bajarauskaitės sveikinimo žodis mokytojams, paminėtos pedagoginio darbo sukaktys dar kartą įrodė, kad pedagogų darbas yra prasmingas ir vertinamas. Dovanų lietų pratęsė tėvelių rėmėjų Felikso Šlėvės ūkio dovanos. Valandėlę maloniai pabendravę, mokytojai su gidu išvyko į pažintinę ekskursiją po unikalų Kėdainių senamiestį, išsiskiriantį subtilia protestantiška kultūra. Kelionėje mokytojai ne tik mėgavosi kultūros įspūdžiais, bet ir susipažino su žydiško maisto paveldu, dalyvavo jo degustacijoje.

 

Dienos įspūdžiams susigulėjus išlieka suvokimas, kad Savivaldos diena Lizdeikos gimnazijoje tapo gražia ir prasminga tradicija, kurią norisi puoselėti ir tęsti. Abiturientai, atsakingi už šios dienos organizavimą, dalijosi mintimis, kad dirbant labai svarbus kiekvieno indėlis į bendrą komandinį darbą, o kai yra darna, susiklausymas, tada ir visi iššūkiai įveikiami.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.