Sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“ LKNUC

Rasa Rusovičiūtė
,
socialinė pedagogė

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo „Be patyčių“. Jau ne pirmus metus Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras (LKNUC) prisijungia prie šios VšĮ „Vaikų linijos“ organizuojamos iniciatyvos. Patyčios, deja, vis dar egzistuojantis ir skaudus reiškinys mokyklose. Dažnai sunku suprasti, ypač vaikams, kur baigiasi juokai ir kada tie juokai jau tampa patyčiomis. Kažkieno „nekaltas“ pajuokavimas (žodis, gestas ar veiksmas) gali stipriai įskaudinti, užgauti kitą. Tad, kaip laiku sustoti ir nepasityčioti, nepasakyti skaudinančios replikos, neužgauti, kaip suprasti ir atpažinti savo bei kito jausmus, kaip išdrįsti kalbėtis, kur kreiptis pagalbos – visą sąmoningumo didinimo „Be patyčių“ mėnesį per etikos pamokas buvo kalbama su LKNUC parengiamos – IV gimnazijos klasių mokiniais.

 

Parengiamos – 4 klasių mokiniai žaidimų forma mokėsi atpažinti ir įvardyti emocijas, žaisti komandoje, naudodami paveikslėlius, atpažinti kur yra konfliktas, o kur – patyčios ir kaip joms užkirsti kelią bei kur kreiptis pagalbos sau, draugams.

 

Vyresniųjų klasių mokiniai diskutavo apie patyčių formas, jų paplitimą, pagalbos ir savipagalbos būdus. Aptarė mokyklos taisykles: koks mokinių elgesys yra skatinamas, o koks – nepriimtinas. Vaidmenų žaidimo metu mokiniai mokėsi pagarbiai reikšti savo nuomonę, įsijausti į kito poziciją, tinkamai reikšti savo pyktį, išklausyti kitą, ieškoti įvairių situacijų sprendimo būdų.

 

Visą kovo mėnesį LKNUC bendruomenė galėjo stebėti stendą, kuriame buvo pateikiami VšĮ „Vaikų linijos“ sukurti kompanijos „Be patyčių“ filmukai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.