Šaltiniukai suteka…

Dalia Dabušinskienė

Susiburti Šaltinio(-ių) vardą turinčioms mokykloms jau tampa tradicija. Šiemet, švenčiat Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, toks susiėjimas buvo pirmas, bet skirtas reikšmingai datai – Kovo 11-ajai.

Kovo 9 d. Alytaus Šaltinių pagrindinės mokyklos 15 mokinių grupė buvo pakviesta dalyvauti renginyje-projekte „Rankšluosty įausiu Lietuvą Tėvynę“. Įžanginiame žodyje renginį organizavusios Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kukulas sakė, kad iš pradžių tai buvo tik mokyklos lietuvių kalbos, muzikos ir dailės mokytojų inicijuotas projektas, vėliau prie jo prisijungė kitos miesto ugdymo įstaigos, o šiemet bendraminčių ratą papildė Alytaus Šaltinių pagrindinė mokykla bei Raseinių Šaltinio progimnazija.

 

Kiekviena komanda turėjo atlikti dainą apie Lietuvą, nupiešti piešinį pagal dainos tematiką, padeklamuoti eilėraštį ir išmokti bendrą Veronikos Povilionienės atliekamą dainą „Stoviu aš parimus“. Mūsų mokyklos muzikos mokytoja Vaida Jarusevičienė, subūrusi gabiuosius muzikus, paruošė Lino Adomaičio dainą „Mano Lietuva“, o 8d klasės mokinė Gerda Šarkaitė dainą pabandė perteikti spalvų gama. Urtė Dvareckaitė taip pat iš 8d klasės, vadovaujama lietuvių kalbos mokytojos Dalios Dabušinskienės, jausmus apie gimtąjį kraštą išsakė Justino Marcinkevičiaus eilėraščiu „Dainuoju Lietuvą“.

 

Gražiai pradėję šimtmečio minėjimą, neketiname sustoti… Laukia dar ne vienas renginys, ne vienas susitikimas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.