Projekto veiklos – sveikai gyvensenai ir sportinei veiklai

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijoje nuo 2021 m. rugsėjo 16 d. iki 2022 m. lapkričio 24 d. buvo įgyvendinamas sporto rėmimo projektas „Sportas mus vienija 2“. Projekto tikslas – fiziniu aktyvumu formuoti sveiką gyvenseną ir jos kultūrą mokyklos bendruomenėje. Įgyvendinant projektą buvo siekiama supažindinti progimnazijos bendruomenę su sveikos mitybos principais, alkoholio ir tabako žala. Organizuoti ir vykdyti sportines veiklas, skatinti mokyklos bendruomenės sveiką gyvenseną, darbą komandoje, asmenybės tobulėjimą, ugdyti bendruomenės narių sveikos gyvensenos įgūdžius. Vesti tris sporto šventes 1–4 ir 5–8 klasių mokiniams, tėvams, mokytojams.

 

Vykdant projektą progimnazijos bendruomenės nariai buvo skatinami gyventi sveikai ir fiziškai aktyviai: organizuojamos funkcinės treniruotės, sporto šventės, dviračių žygiai, rengiamos orientacinės, tinklinio, futbolo, kvadrato, salės riedulio, judriųjų estafečių varžybos, sporto šventės, kuriose aktyviai dalyvavo mokiniai, tėvai ir mokytojai.

Projekto metu Juozo Paukštelio progimnazijos mokiniai turėjo galimybę pažinti naują sporto šaką – salės riedulį, rungtyniavo dėl nugalėtojų titulo, stengėsi pasiekti kuo geresnių rezultatų. Komandas aktyviai palaikė sporto aistruoliai. Per šį laiką komandos parodė gerą sportinę formą ir įgijo naujų sporto įgūdžių. Aktyvi ir įdomi sportinė veikla, kartu praleistas laikas mokiniams suteikė daug smagių emocijų.

 

Projektui „Sportas mus vienija 2“ buvo skirta 10 810 Eur. Projektą finansavo valstybės Sporto rėmimo fondas, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas. 1081 Eur (10 proc. visų lėšų) projekto įgyvendinimo veikloms skyrė progimnazija.

Už sporto rėmimo projekto administravimą ir veiklų organizavimą buvo atsakingas fizinio ugdymo mokytojas Vaidas Simonavičius. Tikimasi, kad Kėdainių Juozo Paukštelio bendruomenė ir toliau aktyviai užsiims fiziniu aktyvumu, ugdys sveikos gyvensenos įgūdžius.

 

Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.