Projekto „Alisa stebuklų šalyje“ partnerių susitikimas Gran Kanarijoje

Diana Kontrimienė, Ingrida Karskienė

Lapkričio pabaigoje vyko pirmasis „Erasmus+“ projekto „Alisa stebuklų šalyje“ partnerių susitikimas Gran Kanarijos sostinėje – Las Palmase. Projekto mokymosi veiklos susitikime dalyvavo partneriai iš Graikijos, Italijos, Šiaurės Airijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. Į projekto susitikimą vyko Šiaulių „Juventos“ pradinių klasių skyriaus vedėja Rasa Dauliuvienė ir mes, pradinių klasių mokytojos Ingrida Karskienė bei Diana Kontrimienė.

 

Atvykus į Ceip Pepe Damaso pradinę mokyklą pasijutome kaip stebuklų šalyje: mokyklos erdvės išpuoštos pasakos „Alisa stebuklų šalyje“ dekoracijomis, stenduose surinkta išsami informacija apie kiekvieną partnerę šalį. Mus pasitiko mokiniai, apsirengę pagrindiniais knygos veikėjais – Alisa ir Baltuoju Triušiu. Projekto tema – emigracija ir imigracija. Šioje mokykloje mokosi vaikai iš Afrikos, Amerikos, Turkijos, Graikijos ir net iš tolimosios Australijos. Į mokyklą rinkosi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, pasipuošę savo tautiniais kostiumais, atstovaudami šalims, iš kurių yra atvykę. Mokykloje lankėsi ir svečiai iš Švietimo ministerijos, Italijos ambasados, miesto savivaldybės. Mokyklos stadionas buvo dekoruotas pasaulio žemėlapiu, kuriame aiškiai matėsi žemynai, šalys.

Susitikimo šventės vedėja Alisa pristatė mokytojus iš šalių partnerių. Per pristatymą skambant tos šalies melodijai į stadioną įeidavo grupelė mokinukų, nešinų šalies partnerės vėliavomis. Pasibaigus pristatymams buvo kviečiami mokiniai emigrantai. Jie pasakojo, iš kokios šalies yra atvykę. Vaikai žemėlapyje tiesė „kelią“ iš Las Palmaso iki savo gimtosios šalies. Susipažinimo šventė baigėsi bendru linksmu šokiu, kurį dabar mokysis visų projekte dalyvaujančių mokyklų mokiniai.

 

Visą savaitę mokytojai intensyviai dirbo. Vyko šalių, mokyklų pristatymai, per kuriuos išsiaiškinta, kiek ir kokių mokinių emigrantų mokosi mokyklose partnerėse. Išklausę Lietuvos pranešimą, tiek vaikai, tiek ir pedagogai stebėjosi, kad „Juventos“ progimnazijoje nėra iš kitų šalių atvykusių mokinių. Lietuvos pranešimas apėmė istorinį laikotarpį nuo Vytauto Didžiojo laikų. Berniukas iš Ukrainos po pristatymo sunerimęs priėjo prie mūsų delegacijos. Jam labai rūpėjo išsiaiškinti, ar Vytautas Didysis su ginklu žygiavo iki Juodosios jūros. Teko ilgai aiškinti istorijos pamoką…

Ispanų, anglų, lietuvių mokytojai dalijosi patirtimi, kaip žaidžiant sutelkti dėmesį ir įsisavinti užsienio kalbą. Vyko „eTwinning“ erdvių „Twinspace“ mokymai, kuriems vadovavo Diana Kontrimienė ir mokytoja iš Jungtinės Karalystės, logotipo rinkimai (dviem būdais – virtualiai ir tiesiogiai), suderintos kitų susitikimų datos, patikslintos veiklos.

 

Po veiklų mokykloje mielai priėmėme pasiūlymą susipažinti ir su Las Pasmasu. Aplankėme Plaza de Santa aikštę, pamatėme didingą katedrą, lankėmės miesto savivaldybėje, kur vyko pasiruošimas eglutės įžiebimo šventei. Apsilankėme garsaus keliautojo Kristupo Kolumbo muziejuje. Grožėjomės Maspalomo kopomis – tai natūralus gamtos stebuklas.

Maloni, rami aplinka, niekur neskubantys ir draugiški žmonės paliko neišdildomą įspūdį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.