Projektas „Sportas, muzika, menai – trys vaikų geri draugai“

Lopšeliai-darželiai „Kregždutė“ (Radviliškis), „Drugelis“ ir „Kregždutė“ (Šiauliai)  parengė ugdymo įstaigų ankstyvojo amžiaus vaikų bendradarbiavimo projektą „Sportas, muzika, menai – trys vaikų geri draugai“. Projektas skirtas paminėti vaikų knygos dieną, tad veiklos buvo organizuojamos pasakos motyvais.

 

Pasakų sekimas ankstyvajame amžiuje plečia vaikų žodyną, kalbėjimo įgūdžius, atmintį ir kitus gebėjimus. Jei veikla vaikams maloni ir įdomi, jie sėkmingiau mokosi kalbos (komunikacijos). Vaidyba, muzika, dekoracijos, žaidimai – veiksmingiausias ir geriausias būdas patraukti vaikų dėmesį. Pasakos su dainuojamaisiais intarpais atskleidžia vaikams liaudies kūrybos, senosios pasaulėžiūros klodus, lavina vaikų dėmesį, atmintį. Projekto tikslas – gerosios patirties sklaida organizuojant ankstyvojo amžiaus vaikų aktyvumą ir smalsumą skatinančias ugdomąsias veiklas.

 

Ugdomosios veiklos organizuotos pagal pasaką „Trys paršiukai“. Integruotos sporto, muzikos ir menų veiklos vyko trimis etapais: pirmasis – Šiaulių l.-d. „Kregždutė“ su ankstyvojo amžiaus vaikų grupe „Šarkiukai“, antrasis – Radviliškio l.-d. „Kregždutė“ su „Saulučiu“ ir „Kačiukų“ ugdytiniais ir trečiasis etapas – Šiaulių l.-d. „Drugelis“ su „Skruzdėliukų“ grupės vaikais.

 

 

Ugdytinius veikloje pasitiko visų mėgstamiausias personažas, Kakė Makė, kuri supažindino vaikus su „Trys paršiukai“ pasaka, kartu dainavo, atliko mankštą, surado Nif Nifą, Nuf Nufą ir Naf Nafą, atliko kliūčių ruožus ir statė paršeliams namelius, o miško karalius vilkas bandė visiems įrodyti, jog namelius galima lengvai nugriauti. Pabaigoje, visiems tapus draugais, vaikai sukūrė vilkui jaukų ir šiltą namelį.

 

Vyresnioji judesio korekcijos specialistė Asta Pilkytė (Radviliškio l.-d. „Kregždutė“), ikimokyklinio ugdymo mokytoja Donata Kačinskaitė (Šiaulių l.-d. „Kregždutė), ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Airida Bubelienė, meninio ugdymo mokytoja metodininkė Vaiva Pocevičienė (Šiaulių l.-d. „Drugelis“).

 

Šiaulių l.-d. „Drugelis” inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.