Projektas, praskaidrinantis ir nuspalvinantis tamsiausią metų laiką

Romualda Budrienė
,
Šiaulių l.-d. „Žirniukas“ auklėtoja

Tradicinis ir visų laukiamas projektas „Už lango tamsu – pasiilgau spalvų“ Šiaulių lopšelyje-darželyje „Žirniukas“ vykdomas jau daugiau nei dešimtmetį. Jo tikslas – suteikti ugdytiniams kuo daugiau teigiamų emocijų pasitelkiant spalvas. Pedagogai kartu su vaikais kuria spalvingas instaliacijas, puošia grupes ir bendras įstaigos erdves nuotaikingais ryškiais akcentais, organizuoja piešinių parodas. Visa bendruomenė kiekvieną savaitės dieną rengiasi sutartos spalvos drabužiais, puošiasi spalvingais akcentais. Kasmet organizuodami šį nuotaikingą projektą ieškome naujų idėjų. Buvome pasirinkę sveikatos temą (daržovių ir vaisių spalvas), ieškojome spalvų mįslėse, eilėraščiuose, dainose ir pasakose.

Šių metų spalvų projektą susiejome su jausmais ir emocijomis. Mokėmės apibūdinti jausmus, nuotaikas, pakomentuoti jas sukėlusias situacijas ir priežastis. Spalvos mus mokė, kas gali padėti pasijusti geriau, jei esi nusiminęs ar piktas. Prireikus buvo galima „pasiimti“ gerą nuotaiką iš „Geros nuotaikos krepšelio“. Ir vaikai, ir suaugusieji savo nuotaikos atitikmenį galėjo rasti pavaizduotą fojė, šalia puikavosi patarlės ir patarimai, skatinantys bet kokiu atveju elgtis pozityviai ir būti empatiškiems. Piešinių paroda „Spalvų labirintai“ kvietė grožėtis spalvomis ir patirti džiaugsmą, suradus gudriai paslėptą nuotaiką. Visą savaitę vaikai žaidė spalvų žaidimus, minė mįsles, kūrė naujas spalvas ir atspalvius, atliko spalvingus eksperimentus, dalijosi geros nuotaikos receptais. Per edukacinį rytmetį vaikus aplankė ateiviai iš Rožinės planetos. Jie kalbėjo apie jausmus ir nuotaikas, mokė draugiškumo ženklų, kartu klausėsi spalvų muzikos, linksminosi ir žaidė.

Pasibaigęs šių mokslo metų projektas „Už lango tamsu – pasiilgau spalvų“ paliko daugybę spalvotų prisiminimų, įspūdžių, žinių ir nuotraukų.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.