Projektas „Mano emocijų pasaulis“

Laura Krivickaitė, Agnė Garbuzienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Kiekvieną dieną mus lydi įvairios emocijos. Tai mes linksmi, tai supykę, vėl nuotaika linksma, bet staiga kažkas nuliūdino ir viena emocija keičia kitą. Emocijos yra labai svarbios mūsų gyvenime, todėl svarbu nuo kuo ankstyvesnio amžiaus kalbėti su vaikais apie kylančias emocijas ir jausmus, padėti juos atpažinti, įvardinti, išreikšti.

 

Gegužės 8–12 dienomis „Liūtukų“ grupėje vyko projektas „Mano emocijų pasaulis“. Projekto tikslas – padėti mokytis atpažinti ir išreikšti pagrindines keturias emocijas: pyktį, liūdesį, nustebimą ir laimę. Projekto metu vaikai atliko daugybę įvairiausių kūrybinių ir mokomųjų užduočių: analizavo emocinių veidukų išraiškas, atpažino, įvardino, piešė juos ant balionų, pasigamino sensorinius nusiraminimo žaisliukus-buteliukus, patys išraiškingai vaizdavo patiriamą emociją veidrodyje, atliko eksperimentą „Mano jausmai“. Vykdant projektą vaikai patyrė daug teigiamų emocijų ir įspūdžių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.