Programos „Erasmus+“ strateginės partnerystės projektas „Būk mano gidu“

D. Albrechtienė
,
projekto koordinatorė

2020 metų rugsėjo 1 dieną Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje pradėtas įgyvendinti programos „Erasmus+“ mokyklinio ugdymo sektoriaus strateginės partnerystės projektas „Būk mano gidu“. Projekto, kuriame bendradarbiauja šešios mokyklos iš Graikijos, Turkijos, Bulgarijos, Slovakijos, Portugalijos ir Lietuvos, tikslas – didinti mokinių žinias ir susidomėjimą kultūriniu šalių paveldu, ugdyti kultūrinį bei tarpkultūrinį sąmoningumą.

 

2022 metų kovo 6–12 dienomis šaltiniečių mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo trumpalaikiuose mokymo ir mokymosi mainuose Turkijos Adanos miesto Osmangazi vidurinėje mokykloje.

 

Susitikimo metu svečių komandos pristatė, kaip sekėsi vykdyti Turkijos komandos iššūkius: mokytis turkiškų žodžių, dainuoti populiarią turkų dainą, šokti turkų liaudies šokį ir gaminti Bulgur salotas. Taip pat mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose veiklose ir išvykose, suteikiančiose galimybę susipažinti su Turkijos kultūra, istorija, papročiais bei gamta. Darbinės sesijos metu buvo aptartos tolimesnės veiklos, veiklų sklaida, susitarta dėl vizito į Slovakiją.

 

Kelionė į Turkiją, kaip ir visos kitos projekto veiklos, buvo finansuota iš Europos Sąjungos programos „Erasmus +“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.