Profesinis bendradarbiavimas su mokyklomis Sakartvele

Skirmantė Petraitienė
,
Radviliškio Lizdeikos gimnazija

Išgyvenę vienodas istorijos patirtis, kovoję dėl bendrų vertybių ir tikslų, Lietuva ir Sakartvelas puikiai supranta, kokias vertybines nuostatas reikia abiejų šalių piliečiams stiprinti.

 

Radviliškio Lizdeikos gimnazija užmezgė glaudų bendradarbiavimą su Tbilisio žydų mokykla ir 98-ąja vidurine mokykla. Gimnazija bendradarbiavimo sutartį su Tbilisio 98-ąja tarptautine mokykla pasirašė 2019 metais, tačiau pasaulinė pandemija bendras veiklas buvo sustabdžiusi, bet nepanaikinusi. Dalijimasis patirtimis ir komunikacija tęsėsi nuolat ir bendros ugdymo veiklos buvo planuojamos pandemijos metu. Bendradarbiaujant su Tbilisio vidurine mokykla, užsimezgė ryšiai ir su Sakartvelo sostinės žydų mokykla. Ši mokykla susidomėjo Lizdeikos gimnazijos praktikomis ir mokymusi apie žydų kultūrą bei skaudžią Holokausto istoriją. Lizdeikos gimnazijos viešnagė Tbilisio mokyklose truko keletą dienų, bet to užteko suplanuoti ir apsibrėžti veiklas tolimesniam bendradarbiavimui.

 

Lizdeikos gimnazija įgyvendina daug prasmingų projektų, kurie gali būti įdomūs Tbilisio žydų mokyklos ugdytiniams, norintiems geriau pažinti savo tautos istoriją. Tbilisio žydų jaunimas Holokausto istoriją pažįsta iš literatūros bei istorijos, kuri nėra labai plačiai analizuojama mokyklos programose. Atvykimas į Lietuvą susipažinti su žydų genocido istorija, nacių ir juos palaikiusių lietuvių žiaurumu, suteiktų galimybę Sakartvelo jaunimui pagilinti žinias apie tautos išgyvenimus Antrojo pasaulinio karo metais. Tbilisio Žydų mokykla ir Lizdeikos gimnazija pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl bendrų projektų apie žydų–lietuvių–kartvelų kultūrinių ir istorinių projektų įgyvendinimą, organizuojant prasmingas patyrimines ugdymosi veiklas, kurios bus naudingos ne tik jaunimui, bet ir mokytojams. Pedagogai pasidalins sukaupta mokymo medžiaga bei vykdomomis veiklomis.

 

 

Ne mažiau reikšmingas bendradarbiavimas su Tbilisio 98-ąja vidurine mokykla, su kuria numatyta organizuoti kultūrinius mokinių mainus, dalintis pedagogine ugdymo patirtimi bei medžiaga. Pedagogai pasiryžę kviesti kolegas į savo organizuojamas ugdymo veiklas, dalintis gerąja patirtimi bei taikyti gerąsias praktikas savo ugdomose veiklose, integruoti kultūrines žinias į ugdomuosius dalykus, stiprinti mokinių vertybines nuostatas, sąmoningumą ir toleranciją, kurios yra neišvengiamos vertybės XXI amžiuje. Šis bendradarbiavimas prisidės prie abiejų mokyklų mokytojo profesinio tobulėjimo siekiant geresnių mokymo(-si) rezultatų bei stiprinant bendrąsias kompetencijas.

 

 

Kultūrinis ir profesinis bendradarbiavimas ne tik plečia ar paįvairina gimnazijos ugdymo veiklas, bet stipriai prisideda prie veiksmingesnio ugdymosi veiklų organizavimo, socialinių kompetencijų ir akademinių pasiekimų gerinimo, profesinio pedagogų tobulėjimo bei jų bendrųjų kompetencijų stiprinimo.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.