Prieš 10 metų Veiviržėnų gimnazijai suteiktas Jurgio Šaulio vardas

Arūnas Mikalauskas
,
Klaipėdos r. Veiviržėnų Jurgio Šaulio g-jos istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas

Kaip žinoma, artėjanti Vasario 16-oji neatsiejama nuo signataro Jurgio Šaulio, o šiemet sukanka 10 metų, kai mūsų gimnazijai suteiktas šio žymaus krašto ir Lietuvos visuomenininko, politiko, diplomato vardas. Šia proga viena iš prieššventinės savaitės veiklų ciklo dienų buvo skirta renginiui, į kurį atvyko Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės, Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio, Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijų mokinių ir mokytojų grupės. Vardo minėjimas taip pat pritraukė vietos švietimo, kultūros, savivaldos, bažnyčios lyderių dėmesį. Neabejingiems valstybingumo istorijai, Jurgio Šaulio biografijai, krašto savitumui muziejinėse erdvėse dailės mokytoja ekspertė Valdonija Karaliūnienė pristatė parodą, ekspozicijas ir naratyvus.

 

„Norėčiau papildyti parodą“, – tarė Veiviržėnų Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčios klebonas kun. Vidmantas Gricius. „Minimas Šaulys gimė balandžio 23-iąją, Jurgio dieną, pagal seną kalendorių ir tradiciją jis atsinešė savo vardą. Šventas Jurgis yra kovotojas prieš blogį, Jurgis Šaulys tapo kovotoju už laisvę. Džiaugiuosi, kad gimnazija turi tą vardą, tad Dieve laimink mus“, – linkėjo dvasininkas.

 

„Atrodo, taip neseniai svarstėme ir buvo nuspręsta, kad gimnazija turėtų tą vardą, – kalbėjo Gargždų Jono Lankučio viešosios bibliotekos Veiviržėnų filialo bibliotekininkė, Amatų centro direktorė Valė Krauleidienė. – Mokykla to verta, ugdo vaikus tos krypties pažintine veikla.“ Jai antrino vietos kultūros centro Meno skyriaus vadovė Erika Greivytė: „Džiaugiamės, kad Klaipėdos rajone turime Šaulio vardo gimnaziją, gražius ryšius, vieni kitus palaikome, garbė matytis ir dirbti šioje mokykloje, tad tegul sklinda šviesa ir negęsta kibirkštėlės…“

 

Klaipėdos rajono Švietimo skyriaus vyr. specialistė, Jurgio Šaulio draugijos valdybos narė Irena Barbšienė sakė minėtos organizacijos vardu sveikinimą ir komentarą, kad tiek daug daroma šioje srityje, priminė, jog LRT laidoje buvo pasakyta: „Veiviržėnų gimnazija yra atradimas“. Draugija jau ketvirtą kartą yra išrinkusi kūrybiškiausią vaiką ir jis bus pagerbtas Vasario 16-ąją Gargždų krašto muziejuje.

 

Antroje renginio dalyje gimnazistai po teatralizuotų prisistatymų savo įvairių formatų pranešimuose tarsi sklaidė krašto ir valstybės istorijos puslapius, atskleisdami tai, kas mus vienija ir išskiria kaip konkrečios vietovės gyventojus. Iliustruojama, kad apylinkių teritorija mokyklų bendruomenių suprantama ne tik tiesiogine prasme, bet ir kaip joje gyvenančių žmonių istorija, kaip praeities kartų palikti materialūs ir nematerialūs ženklai.

„Mes susirinkome ne tik į vardo paminėjimo šventę, bet ir Valstybės atkūrimo dienos išvakarėse“, – kalbėjo Veiviržėnų J. Šaulio gimnazijos direktorė Laima Navickienė, o mokiniai išsakė minčių lietų apie signatarus, Lietuvą, patriotizmą, kuris prasideda nuo namų, mokyklos. „Didžiuojuosi mokiniais, mokytojais, ačiū jums“, – tarė gimnazijos vadovė.

„Džiugu būti kartu su jumis, kur sėjama charizmatiškos asmenybės dvasia“, – sakė Klaipėdos rajono mero pavaduotoja Ligita Liutikienė. Vicemerės Violetos Riaukienės pastebėjimas – J. Šaulio atminimas matomas vos įžengus į gimnaziją.

 

Baigiamojoje renginio dalyje vyko protų mūšis istorijos, kraštotyros, literatūros, gamtos mokslų temomis, jame 3 vietą užėmė Veiviržėnų J. Šaulio, 2 vietą – Gargždų „Vaivorykštės“, 1-ąją – Plungės rajono Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazistai. „Buvo jauku, smagu ir miela, nuostabi mokykla“, – atsisveikindama atsiliepė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokytoja Eglė Litvinienė.

 

Vardo gimnazijai suteikimo minėjimas – tarsi iliustracija, kad auga neabejinga savo šaknų paieškai visuomenės dalis, kuri stengiasi ne tik vartoti, bet ir gerinti kultūrinį paveldą bei įvairiose vietovėse kurti ekomuziejaus fenomeno atspindžius…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.