Po dvejų metų pertraukos vėl skelbiamas konkursas „Kamštelių vajus 2019“!

Gegužės 29 d. 11 val. jaunimo ir vaikų edukacijoms skirtoje stovyklavietėje „Gervių lizdas“ (Trakų rajonas, Gerviniai) vyks šių metų konkurso paskelbimo renginys. Per jį konkurso organizatoriai žada parodyti pirmąjį kamštelių perdirbimo žingsnį – jų malimą į smulkius gabalėlius.

 

Konkurso sumanytoja Birutė Jakučionytė pasakoja: „Kamštelių vajus“ 2012–2016 m. buvo itin populiarus ir jame noriai dalyvavo šimtai mokymo įstaigų, tūkstančiai vaikų ir suaugusiųjų. Visus surinktus kamštelius priduodavome perdirbti, tačiau perdirbėjai nebuvo jais patenkinti. Nors HDPE plastikas, iš kurio pagaminti kamšteliai, yra geras, bet tarp vaikų surinktų plastiko kamštelių pasitaikydavo ir daug metalinių. Jie gadindavo įrengimus. Tai buvo viena iš lemiamų priežasčių prieš dvejus metus sustabdyti konkursą. Tačiau šią žiemą man kilo nuostabi idėja, kaip surinktus kamštelius perdirbti ir ką iš jų galima pagaminti, todėl nusprendžiau ją įgyvendinti. Vėl skelbiame konkursą, kviečiame rinkti kamštelius. Perrinkę ir susmulkinę, iš jų gaminsime žaidybines detales, skirtas vaikų edukacijoms. Procesą bus galima stebėti – sukursime plastiko perdirbimo edukaciją, vesime paskaitas, rodysime visą procesą.“

 

Konkurso „Kamštelių vajus 2019“ dalyviai kviečiami artimiausius pusę metų rinkti gamtoje, gatvėse išmėtytus plastikinius butelių kamštelius, o spalio–lapkričio mėnesiais konkurso autobusiukas važiuos per Lietuvą ir juos surinks, tada kamšteliai bus perdirbti į žaidybines detales, skirtas edukacijoms ir laisvalaikio užimtumui. Visi, norintys dalyvauti konkurse, turės prisiregistruoti iš anksto. Tam bus skirtas rugsėjo mėnuo. Konkurso dalyviai ir daugiausia kamštelių surinkusios komandos bus apdovanotos dovanomis ir prizais. „Kamštelių vajaus 2019“ apdovanojimų renginys vyks lapkričio 23 d. Vilniuje. Daugiau apie konkurso eigą, jo taisykles galite paskaityti www.kamsteliuvajus.lt.

Konkurso organizatoriai primena, kad rinkti reikia HDPE plastiko kamštelius, žymimus skaičiumi „2“.

 

Respublikinio konkurso „Kamštelių vajus 2019“ pradžios renginys vyks gegužės 29 d. 11 val. stovyklavietėje „Gervių lizdas“ (Trakų rajonas, Gerviniai).

Per renginį bus skaitoma paskaita apie plastiko perdirbimą, kamštelių malimą, taip pat bus galima apžiūrėti Ąžuolų jaunuolyną, kuriame praėjusį rudenį jau pasėta 10 tūkst. gilių ir iš daugiau nei tūkstančio vazonų suformuota penkių ąžuolo lapų karūna.

Konkursas „Kamštelių vajus“ yra socialinės iniciatyvos „Ekodaiktai.lt“ dalis, kurią organizuoja ne pelno siekianti organizacija VšĮ „Draugiški šeimai“. Iniciatyvos tikslas – šviesti visuomenę, skatinti gyventi ir leisti laisvalaikį sveikai, naudoti ekologiškas priemones, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, skleisti žinią apie tokių paslaugų naudą. Šios iniciatyvos veiklos kryptys yra pažintinio ir ekoturizmo skatinimas, sveikos gyvensenos, ugdomųjų / patyriminių renginių, stovyklų vaikams, seminarų organizavimas, ekologiškų priemonių ir žaislų naudojimas, sveiko maisto vartojimas, kūrybingumo ir inovacijų skatinimas versle. Plačiau galite paskaityti www.ekodaiktai.lt, www.jakucionyte.lt.

 

Daugiau informacijos apie konkursą ieškokite www.kamsteliuvajus.lt, www.ekodaiktai.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.