Pinu adventinį vainiką

Rasa Utkevičienė
,
mokytoja

Likus kiek mažiau negu mėnesiui iki Kalėdų prasideda adventas, spinduliuojantis jaukumu, šiluma ir ramybe. Šiuo laikotarpiu Panevėžio lopšelio-darželio „Papartis“ meninio ugdymo mokytoja Violeta, mokytojos Milda, Asta ir Rasa pakvietė „Ežiuko“ ir „Boružėlės“ grupių vaikučius į adventinį rytmetį „Pinu adventinį vainiką“.

Atėję į salę, vaikučiai šiaudiniais žaisliukais papuošė eglutę. Kadangi svarbiausias advento simbolis – vainikas, iš eglės šakų, amžinai žaliuojančios gamtos, gyvybės simbolio, pynė adventinį vainiką. Nuo viduryje rato uždegtos žvakės, simbolizuojančios saulės šviesą, vaikai ištiesdami tautines juosteles, „tiesė kelią“ į savo širdelę. Kiekvienas užsidegė po mažą žvakelę-širdies šilumą. Eglės šakeles puošė žemės dovanomis: kankorėžiais, obuoliais. Kad metai būtų dosnūs, turtingi, įpynė  spindinčių eglės žaisliukų, saldainių. Kai vainikas buvo nupintas, kartu žaidė liaudies žaidimus, šoko ratelius, klausėsi adventinių dainelių, susipažino su liaudies papročiais, tradicijomis. Po šilto ir jaukaus bendravimo, mažieji grįžo į grupes nusiteikę prasmingam Kalėdų laukimui.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.