Pilietiškumo ugdymas Kauno Valdorfo darželyje „Šaltinėlis”

Eglė Gelšvartė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Kovo 11-osios šventės Kauno Vadorfo darželis „Šaltinėlis“ laukė aktyviai ruošdamasis. Visą savaitę mokytojos ne tik kalbėjo apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, jos svarbą, pilietiškumą, kartojosi su vaikais tautišką giesmę, bet ir organizavo kūrybines veiklas. Piešė bendrą viso darželio vėliavą, lipdė iš vaško Gedimino pilį, klijavo vėliavėles. Vaikams ypač svarbu ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir savo rankomis paliesti, pagaminti. Savo darželyje vaikų pilietiškumą ugdome per pojūčius.

 

Minint 33-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metines mūsų darželis pasikvietė neeilinius svečius. Darželį aplankė penki uniformuoti Juozo Vaitkaus inžinerijos bataliono kariai.

 

Susirinkę salėje visi drauge stovėdami sugiedojome tautišką giesmę. Vaikai negalėjo atitraukti akių nuo žavių, jaunų, pasitempusių kariškių, kuriems esame dėkingi – tai buvo tarsi visos savaitės refleksija. Jie sugebėjo pratęsti ir įprasminti visos savaitės veiklas savo pokalbiu su vaikais, gebėjimu paprastai ir aiškiai atsakyti į vaikiškus klausimus, o labiausiai – už patyriminę veiklą. Kariai demonstravo savo įrangą: šalmus, šarvines liemenes, dujokaukes, kuprines, visi norintys vaikai galėjo pasimatuoti, išbandyti. Taip pat vyko maskavimosi mokymai, kuriuose labai noriai dalyvavo net mažiausi darželio vaikai. Vėliau visi kartu persikėlėme į lauką, kur vaikai galėjo apžiūrėti karinį visureigį, įlipti į vidų. Kadangi diena šiluma nedžiugino, kariškiai pravedė nesunkią, bet labai smagią mankštą.

 

 

Esame dėkingi Juozo Vaitkaus inžinerijos bataliono kariškiams. Susitikimas su jais suteikė galimybę išgyventi šios mūsų šaliai svarbios šventės didybę visiems – ir vaikams, ir mokytojoms. Negaliu nepasidalinti, kaip viena mergaitė sušuko, kad užaugus nori būti kariūne. Šie žodžiai paliečia iki širdies gelmių. Esame tvirtai įsitikinę, kad išradingai ugdant per visus pojūčius, kūrybiškai naudojant įtraukius patyriminius metodus ugdome tvirtą, mylintį Lietuvos pilietį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.