„Piešiame mūsų ateitį kartu“

Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programa kartu su Daugpilio Marko Rothko meno centru pristato keliaujančią parodą „Piešiame mūsų ateitį kartu“. Parodą sudaro dešimties menininkų kūriniai, nutapyti per 14-ąjį tarptautinį dailininkų simpoziumą „Mark Rothko 2018“. Paroda skirta Europos bendradarbiavimo dienos progai.

 

Įkvėpimo dailininkai sėmėsi iš pasaulyje žinomo menininko Marko Rothko kūrinių ir žavios jo gimtinės aplinkos. Marko Rothko vardas ir jo 115-asis jubiliejus subūrė menininkus iš 7 šalių Daugpilio Marko Rothko meno centre tam, kad išreikštų savo jausmus ir paverstų juos išskirtiniais meno kūriniais. Kaip ir bendradarbiavimas per sieną, kūriniai yra įvairūs, nes menininkai renkasi skirtingas medžiagas ir technikas. Kiekvienas paveikslas atspindi individualų menininko stilių ir jo viziją apie bendradarbiavimą per sienas.

 

Menininkai: Árpád Forgó (Vengrija), George Meertens (Nyderlandai), Edeltraut Rath (Vokietija), Pawel Wasowski, Katarzyna Kowalska (Lenkija), Agra Ritiņa, Inga Brūvere (Latvija), Diana Cooperwhite (Airija), Andrew Coldert, Elizabeth Barenis (JAV).

 

Parodos atidarymas kovo 12 d. 16 val. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijoje Vilniuje (T. Ševčenkos g. 31).

Paroda veiks iki kovo 26 d.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.