Patyriminio ugdymo diena Šiaulių Dainų progimnazijoje

Albina Eitutienė
,
matematikos mokytoja metodininkė 

Lapkričio 28 d. Šiaulių Dainų progimnazijoje 5–8 klasių mokiniams buvo organizuotos patyriminio ugdymo veiklos. Gamtos, matematikos, technologijų, informacinių technologijų, menų mokytojai kvietė dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, tyrinėti, eksperimentuoti, kurti. STEAM dienos veiklas paįvairino Kultūros paso edukatoriai, pristatę edukacines programas. Penktokai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves kurti „Tangrama“ ir koliažo „Ateities miestas“. Džiazo pamokoje klausėsi džiazo muzikantų. Jie užbūrė mokinius muzikos garsais, ritmu, pasakojimais.

 

Šeštokai kūrė interaktyviuosius žemėlapius „Arcgis online“ ir „Storymaps“ sistemomis, kūrybinėse dirbtuvėse sujungė „Meną ir chemiją“, architektūrinėje edukacijoje patyrė „Gotikinį nuotykį“, mobiliajame planetariume stebėjo „Sferinį filmą“. Septintokai dieną pradėjo fizikos eksperimentais, tyrinėjo ir stebėjo dulkes pro mikroskopą, „keliavo“ maršrutu Šiauliai–Pakruojis–Panevėžys–Ukmergė–Vilnius, skaičiavo kelionės atstumus, išlaidas ir lankė pasirinktus objektus. Nusilipdę kaukes, dieną užbaigė dalyvaudami „Protmūšyje“. Vyriausieji mūsų mokiniai, aštuntokai, priėmę „Ekologinį iššūkį“, eksperimentavo laboratorijoje. Edakaciniame užsiėmime „Grafika“ kūrė ir pristatė darbus, sukūrę interaktyviuosius žemėlapius, stebėjo „Sferinį filmą“.

 

Patyriminio ugdymo dienos veiklos patvirtino dalykų integracijos prasmę, kad turėdami žinių mokiniai gali pritaikyti ir pamatyti jų naudą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.