Paskutinis „Erasmus+“ projekto „Mano močiutės patiekalai“ mobilumas Sicilijoje

Štai ir atėjo ta diena, kai turėjome išvykti į paskutinį mūsų projekto mobilumą – į Siciliją, Modikos miestą, Principi Grimaldi mokyklą. Gegužės 23–27 d. šešios merginos ir lydinčios mokytojos – projekto koordinatorė Edita Liutkevičienė ir pagrindinė vykdytoja Alina Vitkauskienė – praleido Sicilijoje ir įvykdė visas suplanuotas vizito veiklas.

 

Pirmoji projekto savaitės diena buvo skirta pažinčiai, savo šalies, mokyklos ir savęs pristatymui. Sutikti buvome labai šiltai – iškilmingai giedojome visų šalių himnus, išklausėme ES himną ir supratome, kad mes visi per 3 projekto metus tapome viena šeima, vienijama tų pačių tikslų ir vertybių. Popiet vyko sportiniai žaidimai ir rungtys, kurios padėjo mokiniams ir mokytojams iš Serbijos, Kroatijos, Belgijos, Turkijos ir Lietuvos dar geriau susipažinti.

Antroji diena – Modikos miesto pažinimas, siciliečių maisto gaminimo indų, įrankių ir patalpų apžiūra miesto muziejuje. Taip pat buvo inscenizuotos senovinės siciliečių vestuvės ir pademonstruoti vestuviniai papročiai ir apeigos. Vėliau vyko projekte numatytas maisto gaminimo „čempionatas“, kur visų partnerių šalių komandos gamino, pristatė ir pateikė savo močiučių paveldo patiekalą.

 

Trečiadienis – kovos prieš jaunimo nutukimą ir blogus valgymo įpročius diena. Vykome į Cava d’Ispica – archeologinį parką, kurio tarpekliu keliavome pėsčiomis. Vietiniame ūkyje buvome supažindinti su Sicilijos regiono kulinariniu paveldu, kuriame nėra jokių pridėtinių cukrų ar kitų nenaudingų ingredientų.

Ketvirtoji diena prasidėjo anksti, nes vykome į Sirakūzų miestą. Aplankėme Ortigijos senamiestį, archeologinį Neapolio parką, stebėjome modernių vestuvių apeigas ir ragavome vietinės produkcijos.

 

Paskutinę projekto savaitės dieną vykome į Principi Grimaldi mokyklos mokomąjį ūkį prie jūros Pozzallo miestelyje. Ten mokiniai susipažino su regione auginamomis daržovėmis, vaisiais ir apžiūrėjo mokomąjį rugių lauką, kad prisimintume, iš kur duona kasdieninė atsiranda ant mūsų stalo. Tą pačią dieną dalyvavome seminare „Slow food“(liet. lėtas maistas), kurio metu mokiniams pristatyta natūralių produktų nauda mitybai ir nutukimo prevencijai. Vakare – projekto uždarymas. Jo metu įteikti dalyvio pažymėjimai, vyko projekto mobilumo filmo, kurį kūrė visos šalių partnerių komandos, premjera. Dalyvavo vietinė televizija ir žurnalistai, miesto atstovai. Vaizdo įrašas čia.

Per atsisveikinimo vakarą šokome nacionalinius šokius, buvo linksma ir tuo pat metu graudu, nes projektas baigėsi.

 

Didžiuojamės, kad nepaisant pandemijos sukeltų problemų įvykdėme projekte suplanuotas veiklas, išvykome į visus mobilumus, suradome draugų. Projektas suteikė daug patirčių, žinių ir džiaugsmo mūsų mokiniams. Ačiū „Erasmus+“ už galimybę dalyvauti projektuose ir mokytis kitaip.

 

„Erasmus+“ projektas „My Granny’s dishes“ (Nr.2019-1-IT02-KA229-062123).

 

Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.