Paskutinis „Erasmus+“ projekto „Gamta gali gyventi be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos“ mobilumas Lietuvoje

Rita Rapšienė, Ilona Vizbarienė
,
Panevėžio Alfonso Lipniūno prog-jos anglų kalbos mokytojos

Balandžio 17–21 d. Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijoje vyko paskutinis tarptautinio „Erasmus+“ projekto „Gamta gali gyventi be žmogaus, bet žmogus negali gyventi be gamtos“ (angl. „Nature can live without human but human cannot live after no nature“) mobilumas Lietuvoje.

 

Mokykloje svečiavosi 15 mokytojų iš Italijos, Vengrijos ir Turkijos mokyklų partnerių. Projekto tikslas – diegti ekologinį sąmoningumą ir pagilinti mokinių žinias, taikant naujausius mokymo(-si) metodus. Per savaitę vyko įvairios veiklos ir įdomūs užsiėmimai aplinkosauginėmis temomis.

 

Pirmomis savaitės dienomis mokytojai skaitė pranešimus apie miškų kirtimą, miestų plėtrą, gyventojų perteklių, modeliavo išmaniuosius miestus naudojant web 2 įrankius. Projekto dalyviai lankėsi savivaldybėje, kur buvo pristatytas Panevėžio miestas bei aptartos aplinkosaugos ir miesto plėtros temos.

 

Trečiąją dieną „Erasmus+“ projekto dalyviai aplankė Krekenavos regioninį parką, pasivaikščiojo Nevėžio upės slėnio pažintiniu taku. Smagiai užlipę į 25 metrų aukščio apžvalgos bokštą, gėrėjosi Krekenavos miestelio ir jo apylinkių panorama. Projekto dalyviai aplankė Pašilių stumbryną. Po pietų projekto partneriai vyko į STEAM ir RoboLabas centrą dalyvauti edukacinėje programoje „Aplankykime Panevėžį su Ozobotu“, kurioje jiems buvo įteikti Panevėžio miesto lankytojo pasai.

 

Ketvirta diena buvo skirta susipažinti su mūsų šalies sostine Vilniumi. Svečiai buvo sužavėti Aušros vartais, Gedimino kalnu, Katedra, Užupio respublika, Vilniaus universiteto ansambliu ir Bernardinų vienuolyno ansambliu. Neišdildomą įspūdį paliko Botanikos sodas Kairėnuose, kuriame puoselėjama didžiausia augalų kolekcija Baltijos šalyse.

 

Penktadienio veiklos prasidėjo linksma ir prasminga medelių sodinimo akcija. Tęsdami medelių sodinimo tradiciją, svečiai ir mūsų progimnazijos mokiniai bei mokytojai prie mokyklos pasodino keturis berželius.

 

Nors projektas ir baigtas, mūsų širdyse visada išliks sutiktų žmonių šypsenos, šilti žodžiai ir prisiminimai. Įgyta patirtis ir įgūdžiai padės įgyvendinti naujas idėjas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.