Paskelbti Lietuvos mokinių fotografijos konkurso „Gatvės kultūra ir sportas 2022“ nugalėtojai

Iraida Aleksandra Lytkina
,
Vilniaus „Laisvės“ g-jos dailės ir fotografijos mokytoja, konkurso organizatorė

2022 m. lapkričio–gruodžio mėn. mokiniai iš įvairių šalies mokyklų dalyvavo Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos organizuotame Lietuvos mokinių fotografijos konkurse „Gatvės kultūra ir sportas 2022“. Konkursu, skirtu Lietuvos jaunimo metams ir Lietuvos krepšinio šimtmečio metams, buvo siekiama populiarinti fotografiją kaip saviraiškos priemonę, ugdyti mokinių kūrybinius bei informacinių technologijų gebėjimus.

 

Konkurse dalyvavo mokiniai iš Pakruojo Atžalyno, Vilniaus Žemynos, Vilniaus Karoliniškių, LSMU, Ignalinos r. Vidiškių, Šiaulių r. Gruzdžių, Molėtų, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno, Vilniaus Pilaitės, Kelmės Jono Graičiūno ir Vilniaus „Laisvės“ gimnazijų, Klaipėdos „Vyturio“, Vilniaus Pilaitės progimnazijų, VšĮ Elektrėnų profesinio mokymo centro. Mokinių autorinės nuotraukos su užfiksuotomis praėjusių metų sporto gyvenimo, sporto įvykių, įvairių žmogaus ir gatvės kultūros santykio akimirkomis buvo vertinamos atsižvelgiant į jų kokybę, meninę raišką, temos išpildymą, įgyvendinimą, originalumą. Vertinimo komisijoje dirbo fotografė Augustina Miknevičiūtė, Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro fotografijos specialybės mokytojas, fotostudijos vedėjas Arnold Gedris, menininkė, režisierė, Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos mokytoja Aida Vėželienė, gamtos, dangaus reiškinių ir stichijų fotografas Lukas Jonaitis, Klaipėdos „Saulėtekio“ progimnazijos dailės mokytoja, tapytoja Agnė Čepulytė.

 

Pirmąja vieta buvo įvertintas Laurynos Ringytės darbas (Kelmės Jono Graičiūno gimnazija); antroji vieta skirta Kasparui Marcinkevičiui (Vilniaus Pilaitės gimnazija), trečioji – Ievai Avižonytei (Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija). Geriausi darbai apdovanoti Vilniaus „Laisvės“ gimnazijos diplomais, visi festivalio dalyviai ir juos konsultavę mokytojai – padėkomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.