Pasaulinė sveikatos diena

Lina Kozienė, Indrė Gyrienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Vaikų sveikatai ypač svarbus sveikos gyvensenos elementas yra fizinis aktyvumas. Visuomenės sveikatos, reabilitacijos, medicinos specialistai, pedagogai atkreipia dėmesį, kad ypač svarbu formuoti sveikos gyvensenos įpročius nuo ankstyvos vaikystės. Vaiko fizinis lavinimas, sportavimas padeda vėliau plėtoti jo nuostatas į fizinį aktyvumą, ir jis augdamas, bręsdamas toliau tęsia sportinę, aktyvią fizinę veiklą.

 

Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“ priklauso Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui. Ugdymo įstaigoje nuolat vyksta fizinio ugdymo užsiėmimai, vaikai dalyvauja sveikos gyvensenos programose. Sveika mityba, švari ir tvarkinga aplinka – tai vienos pagrindinių nuostatų, kuriomis stengiamės vadovautis ir to mokyti savo vaikus.

 

Balandžio 7 – Pasaulinė sveikatos diena – „Žilvičio“ darželyje prasidėjo nekasdieniškai. Nuo pat ankstyvo ryto į darželį atvykusius vaikus, tėvelius ir darbuotojus prie įėjimų pasitiko Sveikatos mokyklos kūrimo komandos nariai ir komandos kapitonė Lina Kozienė. Jie vaišino visus sveikuoliškais vieno kąsnio sumuštinukais ir kvietė paragauti vaisiais ir daržovėmis pagardinto vandens. Įdienojus renginys persikėlė į lauką. Įstaigos kieme rinkosi miesto darželių „Linelis“, „Delfinas“, „Gintarėlis“, „Berželis“, „Eglutė“, „Buratinas“, „Bitutė“, Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ ugdytiniai, kurie dalyvavo Mažeikių lopšelio-darželio „Žilvitis“ organizuotame rajoniniame renginyje „Pasaulinė sveikatos diena“, skirtame Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo veiklos 30-mečiui paminėti.

 

Renginį pradėjo svečių, Mažeikių Gabijos gimnazijos moksleivių, mankšta. Užliejusi energija buvo gero starto pradžia pasinerti į įvairių veiklų sūkurį. Esame dalyvavę daugelyje projektų, kurių metu turėjome galimybę papildyti „Žilvičio“ inventorių – šiaurietiškos lazdos, vienos iš jų. Atrodytų nesudėtinga veikla, bet kur teisingas kvėpavimas, rankų mostų ir žingsnių suderinimas. Išmokus jas valdyti, galima pasiekti puikių žingsniavimo rezultatų.

 

Tikriausiai viena iš labiausiai atsipalaidavimui skirtų užduočių buvo „Žvejyba“, bet juk tai irgi sportas, nes žvejojome ne auksines žuveles kur prie ežerėlio, o traukėme tikrų tikriausias medines žuvis, kurias ne tik sužvejoti gero taiklumo reikia, bet ir jėgos, traukiant iš stebuklingojo baseino. Daugybės aktyvių veiklų vaikų laukė „Žilvičio“ kieme – futbolas, kurio taisykles vaikams paaiškino FK „Žemaitijos lokiai” treneriai, estafetės krepšinio aikštelėje, virvės traukimas, vaisių ir daržovių degustacija bei „sveikų minčių“ dėlionė.

 

Kaip sakoma, jeigu nori būti sveikas – sportuok, bet, kad sveikas būtum dar reikia ir sveikai maitintis, galvoje ir širdyje turėti gražių ir šviesių minčių, mylėti aplinką ir tada jau tikrai galėsi visiems pasigirti savo gera sveikata. Vienas iš renginio tikslų buvo plėsti vaikų žinias apie švarią aplinką. Visus vaikus pasitiko „Rūšiavimo mergaitė“ (ikimokyklinio ugdymo mokytoja Indrė Gyrienė), kuri pasidžiaugė ugdytinių žiniomis ir gebėjimu rūšiuoti atliekas.

 

Labai džiaugiamės, kad pavyko suburti šitiek daug aktyvių, su pozityviomis mintimis atvykusių vaikų, pedagogų ir smagiai paminėti Pasaulinę sveikatos dieną. Būkime sveiki!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.